MS basketbal 2019 | Satoranského sledoval kouč Bulls. Německo bylo nejtěžším testem | iSport.cz
17. srpna 2019 • 23:00

Satoranského sledoval kouč Bulls. Německo bylo nejtěžším testem

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek LIGA NARUBY: Krmenčík a penalta (?), odvážný Rada versus Šádek
Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím! Muradov: Všichni se mě pořád ptali, kdy už budu v UFC. Teď už vím!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Němci s pěti hráči z NBA připravili doma v Hamburku první porážku českým basketbalistům v přípravě na mistrovství světa. Po dvou výhrách nad Polskem a úspěchy s Tuniskem a Jordánskem byli podle jediného Čecha nyní v nejlepší lize světa Tomáše Satoranského jednoznačně nejnáročnějším soupeřem."Byl to určitě pro nás nejtěžší test. Fyzičnost a atletičnost Němců byla nad naše síly. Dostali jsme se celkem do zápasu ještě na konci druhé čtvrtiny dobrým presingem a vybíháním. Trošku ubývaly síly, Němci mají samozřejmě široký kádr a dneska to ukázali. Troufám si říct, že s Litvou to bude nejtěžší náš soupeř v přípravě a tyto zápasy jsou jen dobře," řekl Satoranský.

Němce táhl rozehrávač Dennis Schröder z Oklahomy 21 body, k němu se přidal Daniel Theis z Bostonu (17). Hráli i Maximilian Kleber z Dallasu a nová dvojice Washingtonu, dosavadního týmu Satoranského, Isaac Bonga a Moritz Wagner. Byť ten se mihl na hřišti jen letmo. Více než počet hráčů soupeře z NBA ale podle Satoranského dělal Čechům problémy styl hry.

"Přeci jen ty typy hráčů jsou hodně atletické, je to hodně vidět na pivotech, i křídla jsou docela vysoká a atletická, dokážou to hodně točit. Nasazení neupadá po celých čtyřicet minut a na doskoku je to samozřejmě náročné. Myslím, že Německo je jeden z těch nejlepších týmů na mistrovství světa a jsem zvědavý na jejich cestu," prohlásil.

Při prohře o 19 bodů si výběr trenéra Ronena Ginzburga nepomohl trojkami a měl jen dva úspěšné pokusy z patnácti. "To je samozřejmě kvůli té obraně. Byla vysunutá, byly tam rychlé rotace, my jsme se snažili je napichovat nebo to překonat přihrávkami, ale moc nám nenechali volné střely jako Poláci. Z toho pramenil menší počet trojek. Proti těmto obranám je to daleko náročnější si to procento udržet, protože je to fyzicky náročný zápas," doplnil Satoranský.

V pátek proti Polsku i dnes ho sledoval v hledišti kouč Chicaga Jim Boylen, který jej viděl poprvé od jeho přestupu z Washingtonu k Bulls. "Jsem za to samozřejmě rád. Ukazuje podporu nejen organizace Chicaga, ale i trenéra. Měli jsme dobrou konverzaci včera, protože tam nebudu v září na začátku, kdy bude týmový mítink, takže mě chtěl vidět ještě předtím," uvedl Satoranský, který v té době bude bojovat v Číně.

V pátek se mu předvedl 12 body a 11 asistencemi, dnes zaznamenal čtyři body a dvě asistence. "Myslím, že je to z mojí pozice super, že je tady trenér a ukazuje zájem o mě. Snad viděl dobré zápasy. Dneska to bylo pro nás těžké - druhý den, hodně fyzický tým a byl to velice náročný zápas," dodal Satoranský.

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Skupina K
Články odjinud


Články odjinud