Češky jsou po úspěchu na MS čtvrté v žebříčku | iSport.cz
4. října 2010 • 10:39

Češky jsou po úspěchu na MS čtvrté v žebříčku

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

České basketbalistky si díky stříbru z domácího mistrovství světa polepšily v novém vydání světového žebříčku federace FIBA ze šesté na čtvrtou pozici. Tým kouč Lubora Blažka se posunul před Španělsko a Brazílii.Vedoucí pozici si ziskem zlatých medailí upevnily Američanky. Za nimi následují Rusky a Australanky, světové šampionky z roku 2006, které český tým porazil v Karlových Varech ve čtvrtfinále.

Žebříček zohledňuje výsledky za poslední dva olympijské cykly včetně kvalifikačních soutěží v jednotlivých kontinentálních zónách. Po každém odehraném vrcholném turnaji (OH, MS a ME) se přepočítá pořadí na základě dosažených výsledků, přičemž nejstarší šampionát se do žebříčku přestane započítávat.

FIBA eviduje i kombinované pořadí (nově i se započítáním vrcholných soutěží ve všech věkových kategoriích), ve kterém České republice patří především díky ženským týmům 11. místo. Všem žebříčkům vévodí Spojené státy.

V hledišti při finále nechyběla ani Martina Sáblíková se svým koučem
V hledišti při finále nechyběla ani Martina Sáblíková se svým koučem

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud