Philadelphie a Miami drží v NBA doma neporazitelnost, New York padl

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Philadelphie zůstávají i nadále v této sezoně NBA před svými fanoušky neporažení. V hale Wells Fargo Center v úterý zdolali ve třináctém domácím zápase Denver 97:92. O dvě utkání kratší domácí neporazitelnost uhájilo i Miami, které zdolalo Atlantu až po prodloužení 135:121.

Philadelphia, čtvrtý tým Východní konference, měla v průběhu utkání s Nuggets k dispozici až čtrnáctibodový náskok a ještě v úvodu čtvrté čtvrtiny vedla dvouciferným rozdílem. Denver se ale nevzdal. Sérii 8:0 zahájil dlouhou trojkou Josh Richardson a košem s faulem, vedoucím k další tříbodové akci, ji zakončil s 26 body nejlepší střelec utkání Will Barton.

Díky tomu se hosté dokázali sedm minut před koncem přiblížit na rozdíl dvou bodů. Domácí ale opět zabrali a vítězství Philadelphie zpečetil v samém závěru dvěma šestkami Joel Embiid. Kamerunský pivot 76ers se celkem postaral o 22 bodů, deset doskoků a šest asistencí.

Denver prohrál potřetí za sebou a navíc už po pěti minutách přišel o Jamala Murrayho, který odstoupil ze zápasu kvůli zranění.

Třetí tým Východní konference Miami zdolalo Atlantu i přesto, že minutu před koncem základní hrací doby prohrávalo o šest bodů. Lídr Hawks Trae Young, autor 21 bodů a devíti asistencí, v tu chvíli na palubovce hlásil, že je po zápase. „Naše energie byla ta tam ve chvíli, kdy začalo prodloužení,“ přiznal pak Young.

Heat totiž v kritické chvíli zareagovali šňůrou 22:0. Tou si nejprve vynutili nastavenou pětiminutovku a v ní pokračovali jako v závěru čtvrté čtvrtiny. Dva hráči floridského celku měli na kontě triple double. Jimmy Butler pomohl 20 body, osobním maximem 18 doskoky a deseti asistencemi. Bam Adebayo si vylepšil osobní rekord na 30 bodů a 11 asistencí a k tomu ještě doskočil 11 míčů.

Nejvíce bodů ale měl na kontě jejich spoluhráč Kendrick Nunn, který si 36 body stanovil nové osobní maximum. Další hráč Miami Duncan Robinson proměnil deset trojek a zastavil se na 34 bodech.

3. Oklahoma City 23 11 12 47,8
4. Minnesota 23 10 13 43,5