18. prosince 2019 • 08:16

LeBron se trápil a Lakers padli. Indiana ukončila jejich šňůru venkovních výher

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Los Angeles Lakers přišli v NBA po 14 zápasech o neporazitelnost v halách soupeřů. Na palubovce Indiany prohráli bez zraněného Anthonyho Davise 102:105 a opět se dělí o první místo v soutěži s Milwaukee s bilancí 24 vítězství a čtyř porážek.

Většinu prvního poločasu Lakers vedli, ve druhém zase spíš dotahovali náskok domácích. Díky sérii 9:0 ve čtvrté čtvrtině nakonec šli do koncovky v lepší pozici.

"Věděli jsme, že když nějakou ránu rozdáme, musíme počítat s tím, že ji dostaneme zpátky. Nicméně jsme to i tak nakonec zvládli," komentoval průběh utkání pivot Indiany Domantas Sabonis.

Blízko zkompletování triple doublu byl lídr Lakers LeBron James, který se postaral o 20 bodů, devět doskoků i asistencí. Jenže střelecky se mu tentokrát tolik nedařilo. Proměnil polovinu trestných hodů, osm z 20 pokusů z pole, zpoza trojkového oblouku neuspěl ani jednou ze šesti střel.

Trojku minul i 12 sekund před koncem za stavu 102:104. Náskok domácích pak zvýšil jedním proměněným trestným hodem Sabonis, který si připsal celkem 26 bodů a 10 doskoků.

"Během našeho vítězného tažení jsme byli schopni za všech okolností zachovat klid. Ať už jsme byli nahoře nebo dole, pořád jsme hráli svou hru. Stejně jako dneska. Ovšem někdy se prostě míč neodráží k vám," řekl James.

Druhý tým tabulky Západní konference Los Angeles Clippers vyhráli nad Phoenixem 120:99. Paul George k tomu přispěl 24 body, Kawhi Leonard přidal 20 bodů stejně jako náhradník Lou Williams.

Třináctou porážku za sebou utrpěli basketbalisté New Orleans, kteří podlehli doma Brooklynu 101:108 po prodloužení. Nespasilo je 22 bodů a 10 doskoků Brandona Ingrama a 21 bodů Jrue Holidaye. Hosty vedl s 31 body Spencer Dinwiddie, kterému sekundoval Joe Harris, autor 24 bodů.

Výsledky NBA

Charlotte - Sacramento 110:102, Indiana - LA Lakers 105:102, LA Clippers - Phoenix 120:99, New Orleans - Brooklyn 101:108 po prodl., New York - Atlanta 143:120, Utah - Orlando 109:102.

4. Portland 27 11 16 40,7
5. Minnesota 25 10 15 40,0