4. listopadu 2021 • 07:55

Satoranského bodový příspěvek nestačil, Pelicans zůstávají v NBA poslední

Autor: ČTK, apr
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Český basketbalista Tomáš Satoranský odehrál svůj nejlepší zápas v této sezoně NBA, ani jeho pět bodů a dvě asistence ale nepomohly New Orleans odvrátit porážku. Pelikáni prohráli na hřišti Sacramenta 99:112 a zůstávají poslední v tabulce s jedinou výhrou z devíti zápasů. V čele soutěže se naopak spolu s Utahem a Miami drží Golden State Warriors, kteří porazili Charlotte 114:92.

Satoranský tentokrát dostal prostor na necelých 13 minut a snažil se být hodně aktivní. Dvakrát hezky našel spoluhráče na otevřenou střelu za tři body. Sám pak proměnil těžkou střelu s faulem a druhý koš ze hry dal po seběhnutí pod koš. V tu chvíli vedli Pelikáni 83:81.

Jenže na začátku čtvrté čtvrtiny si šel český reprezentant opět sednout a vzápětí přišel klíčový zlom v utkání. Sacramento šňůrou 14:0 získalo zápas pod kontrolu a první domácí výhru v sezoně už nepustilo. Nikdo v dresu Pelikánů nedal více než 16 bodů.

„Ve čtvrté čtvrtině jsme prostě neudělali dost pro to, abychom udrželi naši hru. Sacramento si zaslouží uznání. Udělali to, co bylo třeba pro vítězství. Já musím lépe koučovat a prostě musíme být lepší,“ řekl trenér New Orleans Willie Green.

Výsledky NBA

Sacramento - New Orleans 112:99 (za hosty Satoranský 5 bodů, 2 asistence)

2. Denver 8 4 4 50,0
3. Minnesota 7 3 4 42,9