Těhotná nejvyšší basketbalistka světa je v komatu | iSport.cz
20. května 2011 • 11:55

Těhotná nejvyšší basketbalistka světa je v komatu

Autor: ČTK
Bývalá basketbalistka a nejvyšší hráčka světa Malgorzata Dydeková
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Někdejší basketbalovou hvězdu a nejvyšší hráčku světa Malgorzatu Dydekovou postihl během těhotenství infarkt. Sedmatřicetiletá Polka, která čeká třetí dítě, leží v umělém kómatu v nemocnici v Brisbane."Sestra má arytmii dlouhou dobu. Lékaři se zatím zdráhají říct, co bylo příčinou infarktu," citovala polská média Katarzynu Dydekovou, sestru evropské šampionky z roku 1999, jež měří 214 cm a podle některých zdrojů dokonce 218 cm.

"Ve čtvrtek se jí udělalo špatně a zkolabovala. Naštěstí to bylo ráno, když byl její manžel David ještě doma. Jsme optimističtí, protože testy, které lékaři provedli, dopadly dobře," uvedla Katarzyna Dydeková. Dnes se lékaři snažili její sestru probudit z umělého spánku, to se ale nepovedlo.

Basketbalistka známá jako Margo strávila řadu let v zámořské WNBA. V Polsku byla dlouho oporou Gdyně, v jejímž dresu se často utkávala v Evropské lize s Brnem. Dvakrát pomohla Gdyni ke druhému místu v Eurolize. Hrála také za Valenciennes, Jekatěrinburg a Valencii.

Nejlepší basketbalistka Evropy za rok 1999 ukončila kariéru v roce 2008. V současnosti působí Dydeková v Austrálii jako trenérka.

 
Články odjinud


Články odjinud