Tvrdá lekce pro Brňanky, Spartak rozhodl již v první čtvrtině

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Basketbalistky Friska Brno podlehly v 8. kole Evropské ligy v Moskvě favorizovanému Spartaku vysoko 62:97. O výsledku rozhodla už úvodní čtvrtina, kterou české vicemistryně prohrály 7:33.

Po čtvrté porážce za sebou a sedmé celkově zůstaly Brňanky v tabulce skupiny C poslední už pouze s teoretickými nadějemi na postup do play off. Spartak si naopak upevnil vedení.

Úvodní desetiminutovka skončila pro tým Jana Bobrovského debaklem. Propustnou obranou Brňanek se valil jeden útok za druhým a náporu soupeře nedokázaly čelit.

Na vedoucí koš Spartaku sice ještě odpověděla Hanušová, ale od stavu 2:2 hrál devět minut prim domácí tým. Spartak si se soupeřem pohrával jako kočka s myší a po sérii 28:2 bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

"Slovo katastrofální je příliš slabý výraz pro náš výkon v úvodu zápasu. Nestačí ani slovo pohroma. Přitom jsme našim hráčkám zdůrazňovali, že si s tak favorizovanými soupeřkami musí vážit míče, nezakončovat rychle a hrát na co nejméně ztrát. Jenže opak byl pravdou a psychicky se úplně sesypaly," řekl Bobrovský.

Brněnské basketbalistky ztrácely míče už při zakládání protiútoků a jejich střelám z nepřipravených pozic chyběla přesnost. Výjimkou byla v prvním poločase stoprocentní Hejdová, jež se ale dostala jen ke třem pokusům.

Spartaku stačilo k bezpečnému vítězství hrát od druhé čtvrtiny jen v tréninkovém tempu. Ruský tým viditelně polevil v úsilí a hráčkám Brna se podařilo zastavit divoký narůst rozdílu ve skóre.

Druhou desetiminutovku prohrály o bod a třetí o tři, v závěrečné čtvrtině Spartak ještě navýšil vítězství o dalších pět bodů. Obrovský rozdíl byl i v doskakování, ve kterém domácí tým předčil hosty v poměru 48:30.

"Nedá se v žádném případě hovořit o tom, že bychom byli v dalším průběhu rovnocenným soupeřem. Náš výkon se možná o trochu zlepšil. Pokud bych měl někoho pochválit, tak Stehlíkovou, jež hrála dobře v obraně. Hejdová hlavně myslela na útok," konstatoval Bobrovský.

Hejdová byla při střelbě takřka neomylná a s 19 body byla nejlepší brněnskou střelkyní, postupně se k ní přidaly i americká rozehrávačka Thomasová (12) a Hanušová (11). Nejlepší domácí hráčka Candice Dupreeová nastřílela Brňankám 25 bodů a doskočila sedm míčů.

"Ve druhém poločase se obnovilo zranění Robinsonové a odstoupila. Ale ani ona by nás nezachránila," dodal brněnský kouč.

8. kolo Evropské ligy basketbalistek, skupina C:

Spartak MO - Frisco Sika Brno 97:62 (33:7, 54:29, 78:48)
Nejvíce bodů: Dupreeová 25, Milovanovičová 15, Augustusová 10 - Hejdová 19, Thomasová 12, Hanušová 11. Trestné hody: 14/9 - 16/12. Fauly: 18:15.