Washingtonu nepomohlo ani 10 bodů Veselého, padl s Detroitem

Jan Veselý (vlevo) brání detroitského Jonase Jerebka
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku

Český basketbalista Jan Veselý patřil opět k nejlepším hráčům Washingtonu v nočním zápase NBA, proti Detroitu ale Wizards nepomohlo ani jeho 10 bodů - na hřišti soupeře padli 94:99.

Veselý nastoupil znovu v základní sestavě a strávil při porážce na hřišti 30 minut. K deseti bodům si připsal pět doskoků a nastřádal celkem deset plusových bodů ve statistice plus/minus.

Washington na palubovce Detroitu od začátku ztrácel a utkání se definitivně rozhodlo na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy od stavu 70:64 předvedli Pistons šňůru 16:2. Detroit dovedl k výhře s 18 body pivot Greg Monroe a v závěru tým podržel zkušený Ben Wallace, který chce po sezoně ukončit v 37 letech kariéru. Nejlepším střelcem hostů byl John Wall s 28 body.

Boston na hřišti Chicaga promarnil třináctibodové vedení a prohrál 86:93. Napjatá atmosféra panovala také v týmu Orlanda, protože se na veřejnost dostaly informace, že hvězdný Dwight Howard si přeje vyhazov trenéra Stana Van Gundyho. I proto Magic podlehli doma New York 80:96, klíčovou byla šňůra čtyř trojek hostů ve druhé čtvrtině.

V jediném čtvrtečním utkání Západní konference zvítězili basketbalisté Los Angeles Clippers na půdě Sacramenta 93:85. Clippers vedli většinu zápasu, ale pět minut před koncem šli do vedení domácí Kings po trojce Jimmera Fredetteho. Jenže závěr utkání ovládli Clippers poměrem 15:6. Vítěze táhl s 20 body Randy Foye, po 14 bodech nastřílel Caron Butler a Blake Griffin. Kings vedl se 17 body Isiah Thomas.

Výsledky NBA:
Chicago - Boston 93:86, Detroit - Washington 99:94 (za hosty Veselý 10 bodů a 5 doskoků), Orlando - New York 80:96, Sacramento - LA Clippers 85:93.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H