21. února 2015 • 20:16

Bez Nymburka to konečně vyšlo. Prostějov ovládl Český pohár

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Basketbalisté Prostějova proměnili šestou účast ve finále Českého poháru v první titul. Po páteční semifinálové výhře nad domácím Brnem si ve finále poradili s Děčínem jednoznačně 84:51. Obhájce trofeje Nymburk v soutěži kvůli nabitému programu nestartoval.

Finálový duel od úvodu patřil hráčům z Hané. V druhé desetiminutovce sice Děčín snížil na rozdíl jediného bodu, v závěrečných třech minutách poločasu ale vstřelil pouhé dva body a nabral sedmibodovou ztrátu.

Utkání se definitivně zlomilo ve třetí čtvrtině. Děčín v ní odešel střelecky, zaznamenal pouhých šest bodů, inkasoval jich naproti tomu 27 a bylo po zápase. Severočeši nedokázali zastavit útoky Prostějova a soupeře nezvládali ubránit bez faulů. Prostějov nakonec střílel o 21 trestných hodů více.

Poslední čtvrtina se tak už odehrávala v duchu blížících se oslav a zahráli si všichni hráči z prostějovské lavičky. Děčín proměnil jen 28 procent střeleckých pokusů z pole a navíc dvacetkrát ztratil míč.

V souboji o třetí místo se více dařilo domácím Brňanům, kteří i bez americké opory Bennetta dokázali v poslední čtvrtině zlomit Pardubice a zvítězit 90:79.

"Jeli jsme sem pro celkové vítězství, a tak jsme se asi na zápas o třetí místo nedokázali pořádně namotivovat. I tak jsme měli šanci vyhrát, ale nakonec rozhodla větší bojovnost Brna a naše únava," řekl pardubický kapitán Lukáš Kotas.

Závěrečný turnaj Českého poháru basketbalistů v Brně:
Finále:
Prostějov - Děčín 84:51 (20:12, 36:29, 63:35)
Nejvíce bodů: Talley 22, Švrdlík 13, Nečas 10 - Jelínek 13, Tucker a Kaša po 8. Fauly: 20:29. Trestné hody: 34/22 - 13/11. Trojky: 6:6. Doskoky: 39:34.

O 3. místo:
Brno - Pardubice 90:79 (19:24, 46:47, 68:65)
Nejvíce bodů: Šiška a Zachrla po 18, Prášil 16, Krakovič 14 - Kohout 19, Sanders 18, Wall a Kotas po 14. Fauly: 17:27. Trestné hody: 26/19 - 9/8. Trojky: 9:9. Doskoky: 35:31.