15. září 2015 • 14:18

Legenda Horáková se po mateřské vrací. Mistryně Evropy posílí Žabiny

Autor: ,
Hana Horáková se vrací do brněnského týmu
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá kapitánka české basketbalové reprezentace Hana Horáková se po mateřské dovolené vrací do Žabin, kterým pomůže v nejvyšší soutěži. Nejlepší basketbalistka Evropy roku 2010 na reprezentaci nepomýšlí, chce hrát pouze na nižší úrovni. S trenérem brněnského celku Janem Bobrovským se šestatřicetiletá hráčka domluvila, že o účasti na trénincích i v zápasech rozhodne sama podle časových možností a péče o dítě."Basketbal mi strašně chyběl. Proto jsem se odhodlala zavolat panu Bobrovskému a vrátit se," uvedla Horáková, kterou od tohoto kroku odrazovalo jen to, že uspořádala před dvěma lety oficiální rozlučku s kariérou.

"Přijde mi to po této akci hloupé. Na druhou stranu využívám svého výroku, že bych se chtěla vrátit k basketbalu na nižší úrovni. V této roli bohužel nyní Žabiny jsou," dodala mistryně Evropy z roku 2005 a držitelka stříbrných medailí z mistrovství světa 2010 a ME 2003.

Z organizace času při mateřských povinnostech Horáková obavu nemá. Má kolem sebe lidi, kteří jí pomohou. Doma jí vycházejí vstříc, má i paní na hlídání. Rozhodně ale nepočítá s tím, že by chtěla být tahounkou týmu. A ani by to této role nechtěla být tlačena.

"Tým v Žabinách se proměnil. Spoluhráčky jsou sice mladé, ale strašně šikovné. Nevadí mi trénovat s někým, kdo nemá euroligové zkušenosti. Baví mě hrát pět na pět s tím, že si člověk musí na tréninku máknout," nastínila Horáková svoje představy.

Na poháry by stejně nejezdila

Nevadí jí, že se kvůli ekonomickým problémům kdysi slavný brněnský klub odhlásil z evropských soutěží. Na pohárové zápasy by z časových důvodů stejně nejezdila. "V Žabinách jsem strávila třináct let. Určitě bych nikam jinam nešla. Ne každý tým by mi přistoupil na to, že nebudu chodit na všechny tréninky," dodala.

Trenéra Bobrovského příjemně překvapilo, když se mu Horáková ozvala. "Zatím jsme se jen bavili o trénincích, žádnou dohodu nemáme. V obraně si stále svoje uhraje. Ví, kam se má postavit. V útoku potřebuje trénink. Dravost, kterou měla ještě před mateřskou dovolenou, už takovou nemá. Pro nás bude určitě posilou," řekl Bobrovský.

Do ligové sezony vstoupí Žabiny s cílem bojovat ve středu tabulky a postoupit do play off. Tým posílily i tři zahraniční hráčky: švédská pivotka Ulrica Holmqvistová a dvě Chorvatky, křídelní hráčka Maja Vučurovičová a pivotka Jelena Velinovičová. Začátek sezony nestihne kapitánka týmu Barbora Kašpárková, která si v přípravném zápase natrhla vaz v kotníku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze