Washington bez Satoranského poprvé prohrál, nestačil na Lakers

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Basketbalisté Washingtonu ve čtvrtém utkání sezony poprvé prohráli, na palubovce Los Angeles Lakers podlehli 99:102 po prodloužení. Tomáš Satoranský do hry nezasáhl. Porážku Clevelandu v Brooklynu neodvrátil ani triple double LeBrona Jamese.

Wizards ještě v závěrečné čtvrtině vedli o deset bodů, ale Lakers začali dotahovat a v poslední sekundě normální hrací doby vyrovnal Brandon Ingram na 92:92. V prodloužení domácí tým lépe zvládl poslední minutu, washingtonský kapitán John Wall v závěru neproměnil trojku. Hostům nepomohlo 28 bodů Bradleyho Beala, ani 18 bodů a devět asistencí Johna Walla. Lakers vedl s 19 body Ingram.

Dramatickou koncovku viděli i diváci ve Philadelphii, kde domácí sahali po vítězství nad Houstonem. Jenže Eric Gordon trefil trojku zároveň se závěrečným klaksonem a Rockets si odvezli výhru 105:104. Gordon vedl hosty s 29 body, James Harden přidal 27 bodů a 13 asistencí. Sixers nestačilo 22 bodů J. J. Redicka, ani 21 bodů Joela Embiida.

LeBron James si připsal triple double za 29 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků, ale Cleveland přesto prohrál v Brooklynu 107:112. Nets vedl s 22 body Spencer Dinwiddie.

I ve čtvrtém zápase zvítězili basketbalisté San Antonia, kteří vyhráli v Miami 117:100. LaMarcus Aldridge k výhře lídra soutěže přispěl 31 body, Rudy Gay přidal 22 bodů. Heat vedl s 23 body Tyler Johnson.

První prohru v sezoně utrpěl Memphis, který podlehl Dallasu 94:103. Nováček Dennis Smith Jr. v dresu Mavericks nastřílel 19 bodů. Grizzlies nepomohlo 26 bodů a 11 doskoků Marca Gasola.

NBA:

Brooklyn - Cleveland 112:107, Charlotte - Denver 110:93, Dallas - Memphis 103:94, Detroit - Minnesota 122:101, Golden State - Toronto 117:112, LA Lakers - Washington 102:99 po prodl., Miami - San Antonio 100:117, Oklahoma City - Indiana 114:96, Philadelphia - Houston 104:105, Phoenix - Utah 97:88.