6. listopadu 2017 • 08:24

Washington vyhrál i bez zraněného Walla, v akci byl také Satoranský

Tomáš Satoranský se snaží bránit Freda VanVleeta z Toronta
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs

Basketbalisté Washingtonu se v NBA vrátili na vítěznou vlnu a porazili Toronto 107:96 i bez zraněného kapitána Johna Walla. Jediný Čech v zámořské soutěži Tomáš Satoranský díky absenci ústředního rozehrávače týmu odehrál 22 minut. Ani jednu ze čtyř střel z pole ale neproměnil, do statistik si připsal čtyři doskoky, tři asistence a zisk. James Harden dovedl 56 body a 13 asistencemi Houston k výhře nad Utahem 137:110.

Washington na půdě kanadského celku ani jednou neprohrával a vypracoval si vedení až o 19 bodů. V poslední části se jeho náskok smrskl na tři body, ale nakonec svěřenci kouče Scotta Brookse nepřipustili pátou porážku v šestém utkání a připsali si páté vítězství v ročníku. "Věděli jsme, že bez Johna (Walla) budeme muset zahrát velmi dobře a myslím, že se to povedlo," uvedl Brooks.

Nejvíc byl vidět Bradley Beal, který nastřílel 38 bodů a ve třetím zápase po sobě nasbíral minimálně 36 bodů. "Hraje teď na jiné úrovni než my ostatní. Dost možná je aktuálně nejlepší zakončovatel na pozici dva v NBA. Má formu jako hrom, je to monstrum," chválil svého spoluhráče Marcin Gortat, který si připsal kromě 11 bodů 12 doskoků.

Domácím nebylo nic platných 26 bodů DeMara DeRozana a 19 bodů Normana Powella.

Satoranský se při poslední porážce s Clevelandem na hřiště nedostal, ale tentokrát si to vynahradil. Více minut než při svém pátém startu v sezoně posbíral šestadvacetiletý rodák z Prahy jen jednou. Poprvé se dostal na palubovku Air Canada Center po čtyřech minutách za stavu 7:2, protože Tim Frazier měl problémy s fauly.

Hned při svém prvním pobytu na hřišti zažil Satoranský nejpovedenější pasáž hry. Na palubovce zůstal až do konce čtvrtiny, kterou Wizards vyhráli o 15 bodů a český basketbalista zaznamenal všechny své důležité statistiky kromě jednoho obranného doskoku.

Cleveland doma prohrál 115:117 s Atlantou, která ukončila sérii osmi porážek hlavně díky 28 bodům a devíti asistencím Dennise Schrödera. LeBron James po skvělém pátečním představení ve Washingtonu, kde se blýskl 57 body, zaznamenal v neděli 26 bodů a 13 doskoků. Střelecky zazářil James Harden, který 56 body (trefil 19 z 25 střel) a 13 asistencemi zařídil výhru Houstonu nad Utahem 137:110.

Pozici nejlepšího celku ligy drží po osmé výhře za sebou Boston. Celtics si poradili na Floridě s Orlandem 104:88 a mají bilanci osm výher a dvě porážky. San Antonio si poradilo s Phoenixem 112:95 a Gregg Popovich se v historickém žebříčku trenérů podle počtu výher (1156) dostal už na šesté místo.

New York Knicks smazali ztrátu 19 bodů a zvítězili nad Indianou v koncovce 108:101. Lotyšský pivot Kristaps Porzingis si vylepšil osobní střelecké maximum na 40 bodů, doskočil osm míčů a šestkrát soupeře zablokoval. V devátém utkání sezony překonal posedmé hranici 30 bodů.

Výsledky:

Cleveland - Atlanta 115:117, Houston - Utah 137:110, LA Clippers - Miami 101:104, LA Lakers - Memphis 107:102, Minnesota - Charlotte 112:94, New York - Indiana 108:101, Orlando - Boston 88:104, Portland - Oklahoma City 103:99, San Antonio - Phoenix 112:95, Toronto - Washington 96:107 (za hosty Satoranský 4 doskoky, 3 asistence).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>