Veselý pomohl v EL 12 body k výhře Fenerbahce nad Barcelonou

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalista Jan Veselý nastřílel v Evropské lize 12 bodů a pomohl Fenerbahce Istanbul k pátému vítězství za sebou. Turecký obhájce prvenství doma porazil Barcelonu 86:82 a dál mu patří druhé místo za CSKA Moskva.

Veselý popatnácté v sezoně nastřílel dvouciferný počet bodů. V utkání 20. kola přidal ještě pět doskoků, jednu asistenci a tři získané míče. Hosté nejčastěji faulovali právě jeho, a to šestkrát.

Fenerbahce v poločase ztrácel, ale třetí čtvrtinu pak vyhrál o deset bodů a zvládl i dramatickou koncovku. Veselého ve střelbě předčili jen autor 24 bodů Brad Wanamaker a Nicolo Melli, jenž dal o bod méně.

Evropská liga basketbalistů - 20. kolo:

Fenerbahce Istanbul - FC Barcelona 86:82 (za domácí Veselý 12 bodů, 5 doskoků, 1 asistence), CSKA Moskva - Bamberg 81:72, Crvena zvezda Bělehrad - Olympiakos Pireus 89:78,

20:30 Valencie - Chimki Moskva, 20:45 Milán - Maccabi Tel Aviv.