22. března 2018 • 08:14

Washington padl v San Antoniu. Satoranský zůstal na nule, minul osm střel

Střelecky nepovedený večer prožil v poraženém týmu Tomáš Satoranský, který minul všech osm střel a zůstal bez bodu.
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem

Basketbalisté Washingtonu prohráli ve středečním programu NBA v hale San Antonia 90:98 a klesli na šesté místo ve Východní konferenci. Střelecky nepovedený večer prožil v poraženém týmu Tomáš Satoranský, který minul všech osm střel a zůstal bez bodu. Připsal si alespoň šest doskoků a stejný počet asistencí.

San Antonio bylo posledním soupeřem, s kterým se v této sezoně Wizards ještě neutkali. Celek z hlavního města USA potvrdil, že se mu v texaské metropoli dlouhodobě nedaří, naposledy v San Antoniu zvítězil v roce 1999. Tentokrát prohru hostů neodvrátili ani autoři 21 bodů Bradley Beal a Kelly Oubre.

Satoranský v úvodu neproměnil volnou trojku ani svou oblíbenou střelu z jedné nohy a nedostal se do střeleckého rytmu. Český reprezentant nicméně za 31 minut na hřišti zaujal čtyřmi doskoky pod soupeřovým košem.

Utkání mělo netradiční začátek, neboť domácí hráči se poprvé prosadili až v páté minutě. Nakonec se však Spurs rozehráli a v průběhu utkání vedli až o 22 bodů.

K páté výhře za sebou je dovedl LaMarcus Aldridge, jenž potvrdil skvělou formu 27 body a devíti doskoky. Kyle Anderson přidal 16 bodů. Spurs si připsali už 42. vítězství v sezoně a mají tak jistotu, že pojednadvacáté v řadě dokončí ročník s kladnou bilancí.

Před Wizards se v pořadí Východní konference dostala Philadelphia, která přehrála Memphis 119:105. Sixers měli šest dvouciferných střelců, nad Grizzlies v průběhu zápasu vedli až o 35 bodů.

Ve šlágru středečního programu Cleveland udolal Toronto 132:129 a upevnil si třetí místo na východě. Kanadskému týmu nepomohla ani skvělá první půle, v níž si Raptors 79 body vyrovnali klubové poločasové maximum. Domácí však patnáctibodové manko smazali a v koncovce byli úspěšnější. Klíčovou trojku trefil v poslední minutě Kevin Love. Přihrál mu na ni LeBron James, který na hřišti vládl s 35 body, 17 asistencemi a sedmi doskoky.

James se navíc stal teprve třetím hráčem za posledních deset let, který nasbíral alespoň 17 asistencí a nedopustil se přitom ani jedné ztráty. Kevin Love ho doplnil s 23 body a 12 doskoky, George Hill proměnil deset z 11 pokusů a dostal se na 22 bodů. Raptors nepomohlo 24 bodů Kylea Lowryho ani 21 bodů DeMara DeRozana, který v poslední sekundě mohl vyrovnat, ale těžkou trojku z dvojtaktu neproměnil.

Zklamaní byli diváci v Brooklynu, kde domácí Nets promrhali vedení o 23 bodů a podlehli Charlotte 105:111. Brooklyn vedl až do poslední minuty, ale hosté se 18 sekund před koncem dostali do vedení po koši Kemby Walkera a o vítězství už nepřišli.

Hlavní hvězdou večera byl pivot Dwight Howard, jenž k výhře Hornets přispěl 32 body a 30 doskoky. Taková čísla naposledy v NBA zaznamenal v roce 1982 věhlasný Moses Malone.

NBA:

San Antonio - Washington 98:90 (za hosty Satoranský 6 doskoků, 6 asistencí), Brooklyn - Charlotte 105:111, Chicago - Denver 102:135, Cleveland - Toronto 132:129, Miami - New York 119:98, Milwaukee - LA Clippers 120:127, New Orleans - Indiana 96:92, Philadelphia - Memphis 119:105

Témata:  basketbal, NBA, FOTO, Sport

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.