Satoranský se vrátil do základní sestavy, ale Washington prohrál

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalista Tomáš Satoranský nahradil v základní sestavě Washingtonu odpočívajícího Johna Walla, ale v nedělním utkání NBA podlehl s týmem na hřišti Chicaga 94:113. Český rozehrávač byl nejvytíženějším mužem zápasu, když odehrál 32 minut, během nichž nasbíral devět bodů, šest asistencí, pět doskoků, ale také čtyři ztráty.

Wizards na hřišti třetího nejslabšího celku Východní konference vedli pouze v úvodních minutách, pak je domácí začali trestat hlavně střelbou z dálky. Jen za prvních 17 minut zápasu trefili Bulls deset trojek. Za celý zápas hráči Chicaga proměnili 18 trojek, víc jich proti Washingtonu v této sezoně žádný tým nenastřílel.

Satoranský se vrátil do základní sestavy Wizards kvůli tomu, že navrátilec po zranění Wall zatím raději nenastupuje do dvou zápasů ve dvou dnech. Nejlepším střelcem hostů byl Otto Porter Jr. se 17 body, Bradley Beal dal 15 bodů, ale proměnil pouze pět ze 17 pokusů z pole. Chicago vedl s 23 body Lauri Markkanen, který dal pět trojek.

Bulls vyhráli i bez nemocného kouče Freda Hoiberga, jenž odjel z haly těsně před zápasem. Trenér Washingtonu Scott Brooks naznačil, že se na jeho týmu mohlo projevit, že si v předchozím utkání zajistil účast v play off. "Nebyli jsme připravení v hlavách. A pak nemáte šanci vyhrát," řekl.

Zatímco Washington prohrál pošesté z posledních deseti zápasů a reálně už nemůže pomýšlet na lepší než šestou pozici ve Východní konferenci, ve skvělých výkonech pokračuje Philadelphia. I bez zraněného Joela Embiida porazila Charlotte 119:102 a oslavila desáté vítězství v řadě. Sixers se na čtvrtém místě dotáhli na třetí Cleveland. Jejich výhře velel náhradník Marco Belinelli, který proměnil devět z 10 střel a připsal si 22 bodů. Ben Simmons přidal 20 bodů, 15 asistencí a osm doskoků. Dvacet bodů nastřílel také J. J. Redick.

Těžkou ránu ve svých postupových ambicích utrpěli Los Angeles Clippers, kteří podlehli Indianě 104:111. Vítěze táhl Victor Oladipo s 30 body a 12 asistencemi, Myles Turner přidal 24 bodů. Nejlepším střelcem domácích byl Tobias Harris s 21 body. Clippers na devátém místě Západní konference mají o dvě výhry méně než sedmý Utah a osmé New Orleans.

Čerstvý šampion Západní konference Houston po sérii jedenácti výher podlehl na palubovce San Antonia 83:100. Spurs pomohl k vítězství nad nejlepším týmem ligy LaMarcus Aldridge 23 body a 14 doskoky. "Makali desetkrát víc než my," řekl trenér Houstonu Mike D'Antoni.

NBA:

Chicago - Washington 113:94 (za hosty Satoranský 9 bodů, 5 doskoků, 6 asistencí), Atlanta - Orlando 94:88, Brooklyn - Detroit 96:108, Charlotte - Philadelphia 102:119, Cleveland - Dallas 98:87, Denver - Milwaukee 128:125 po prodl., Golden State - Phoenix 117:107, LA Clippers - Indiana 104:111, LA Lakers - Sacramento 83:84, Minnesota - Utah 97:121, New Orleans - Oklahoma City 104:109, Portland - Memphis 113:98, San Antonio - Houston 100:83.