Basketbalisté v přípravě na kvalifikaci přehráli Gruzii

Jaromír Bohačík (v bílém) útočí v přípravném zápase proti Gruzii
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka Slováci už ke konci vypadali podrážděně, chtěli se hádat, líčí Pavelka

Čeští basketbalisté v přípravném utkání v Praze porazili Gruzii 71:57 a naladili se pozitivně na závěr první fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa. O výhře v pražské hale Královka rozhodli už v prvním poločase, kdy se jim dařilo v obraně i v útoku. Nejlepším střelcem byl se 16 body Jaromír Bohačík.

Češi, kterým chybějí dvě největší hvězdy Tomáš Satoranský a Jan Veselý nastoupili v sestavě, ve které by za týden měli vyrukovat v Pardubicích na Finsko. Gruzii také scházela hlavní opora Tornike Šengelija, zato ale hrál jeden z nejlepších pivotů španělské ligy Giorgio Šermandini.

Domácí od začátku diktovali tempo. Svěřencům Ronena Ginzburga se dařilo zejména v obraně a za úvodních sedm minut dovolili soupeři jen dva body. Postupně se chytli i v útoku a soupeře ničili rychlými protiútoky, ze kterých dali 25 bodů. Vypracovali si tak náskok až o 20 bodů.

Po poločasové bouřce v kabině se Gruzínci přeci jen chytili, zlepšili obranu a drželi se v zápase díky 18 bodům amerického rozehrávače s gruzínským pasem Thadduse McFaddena. Na českých hráčích navíc byla už znatelná únava z náročné přípravy, ale vítězství si v klidu pohlídali.

Navázali tím na výhru nad Ukrajinou v zápase za zavřenými dveřmi, stejně tak se uskuteční sobotní odveta s Gruzií. Následně se už tým přesune do Pardubic, kde se bude připravovat na kvalifikační zápasy s Finskem a Bulharskem.

ČR - Gruzie 71:57 (18:11, 45:30, 57:45)
Nejvíce bodů:
J. Bohačík 16, Hruban 11, Vyoral 9 - McFadden 18, Šermandini 12, Sanadze 8. Fauly: 24:23. Trestné hody: 25/17 - 26/19. Trojky: 6:2. Doskoky: 52:52.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)