Spustí LeBronův přestup změny v NBA? Sílí volání po play off bez konferencí | iSport.cz
4. července 2018 • 12:31

Spustí LeBronův přestup změny v NBA? Sílí volání po play off bez konferencí

Autor:
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení NBA uvažuje o změně formátu play off, která by umožnila, aby se ve finále utkaly dva nejlepší týmy sezony. Elitní zámořská basketbalová liga by ale v tom případě musela opustit systém dvou konferencí, což by ve vyřazovací části pro týmy znamenalo nutnost mnohem delšího cestování.Hlasy volající po změně formátu podle agentury AP zesílily poté, co hvězdu Východní konference LeBrona Jamese tento týden získali Los Angeles Lakers. Očekává se tudíž, že posílení Lakers spolu s obhájci titulu z Golden State a nejlepším týmem základní části minulé sezony Houstonem mohou vytvořit v Západní konferenci trio, které bude soutěži neochvějně kralovat.

Do finále NBA by však mohl projít jen jeden z těchto klubů, který by v boji o titul narazil na papírově slabšího protivníka z východu. Proto vedení ligy zvažuje, že by 16 účastníků play off nasadilo čistě podle pořadí v základní části, bez ohledu na konferenční příslušnost. Na tento systém už předloni přešla ženská liga WNBA.

Pro kluby by to však znamenalo zvýšení cestovních nákladů. Podle propočtů komisionáře NBA Adama Silvera by v takovém případě mužstva ve vyřazovací části nalétala dohromady o 65 tisíc kilometrů více.

Témata:  Sport, basketbal, play off, NBA
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud