Warriors nepřipustili další obrat. Do vedení jdou i Spurs 76ers

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbaloví šampioni z Golden State další obrat Clippers nedovolili a po jasném vítězství v Los Angeles 132:105 v sérii prvního kola play off opět vedou. Druhý bod získali ve čtvrtek také hráči Philadelphie 76ers a San Antonia, ti ale daleko více nadřeli.

Warriors, kteří ovládli poslední dva ročníky NBA, v předchozím duelu s Clippers dovolili soupeři největší obrat v historii play off. Hosté ve třetí třetině prohrávali o 31 bodů, přesto obhájce titulu pokořili.

V Staples Center o tři dny později Kevin Durant proměnil všech pět úvodních střel a hosty nakonec dovedl k výhře 38 body. Náskok Warriors byl až o 36 bodů a tentokrát ho nepromarnili. Od konce třetí části už hlavní opory odpočívaly.

I tak nastřílel Stephen Curry 21 bodů a Klay Thomson dvanáct, 15 body z lavičky pomohl Andre Iguaodala. V dresu Clippers dal ze základní pětky více než deset bodů jen pivot Ivica Zubac (18 a přidal 15 doskoků). Z náhradníků mu sekundovali Lou Williams s 16 body a JaMychal Green a Montrezl Harrel s patnácti.

Philadelphia si i bez pivota Joela Embiida, odpočívajícího kvůli bolesti kolena, poradila v Brooklynu s Nets 131:115 a ujala se vedení v sérii 2:1. Nový osobní rekord v play off si 31 body vytvořil rozehrávač Ben Simmons. Tobias Harris trefil všech šest trojek a dostal se na 29 bodů, k nimž přidal 16 doskoků.

San Antonio porazilo v domácím prostředí Denver počtrnácté za sebou a díky výhře 118:108 má k postupu blíž. Derrick White se blýskl osobním maximem v play off 36 body, 25 bodů nastřílel DeMar DeRozan, z toho 19 ve třetí čtvrtině. LaMarcus Aldridge přispěl 18 body a 11 doskoky.

1. kolo play off NBA:

Východní konference - 3. zápas:

Brooklyn - Philadelphia 115:131, stav série 1:2.

Západní konference - 3. zápasy:

San Antonio - Denver 118:108, stav série 2:1; LA Clippers - Golden State 105:132, stav série 1:2.