Jak přelstít basketbalistky Spartaku? | iSport.cz
13. dubna 2008 • 00:00

Jak přelstít basketbalistky Spartaku?

Autor: pes
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva roky stará vzpomínka ožívá. Opět euroligové finále, znovu doma a rovněž proti ruskému obhájci titulu.Dva roky stará vzpomínka ožívá. Opět euroligové finále, znovu doma a rovněž proti ruskému obhájci titulu. Jaké jsou šance brněnských basketbalistek v dnešním podvečerním boji se Spartakem Moskva a co musí splnit, aby proměnil euforii v druhý historický triumf na Final Four? 1. Utlumit Jacksonovou. Ale jak? Recept zůstává neznámý. Australská velikánka, jež exceluje ve všech činnostech, si může zápas pokazit nejspíš jen sama. V polovině ledna nastřílela v Brně 33 bodů, v semifinále s Jekatěrinburgem 35. "Na světě není mnoho hráček, které proti ní můžou hrát,“ omlouval kouč Laurent Buffard po páteční porážce své mladé pivotky Laučenkovou a Grudaovou. Brněnské dlouhánky Kulichovou, Večeřovou nebo Béresovou čeká brutální šichta. 2. Ubránit ostatní. Mít v kádru nejlepší hráčku světa je přepych, ale loňský triumf zvládl Spartak i bez Jacksonové. Největší luxus se skrývá v silném obsazení všech pozic, kde pravidelně dominují výtečné Američanky Thompsonová, Taurasiová a Birdová. "Třeba Taurasiové necháte vteřinku a hned dá trojku. A tak šíleně nebezpečných je tam víc," uznale říká brněnská Hana Machová. 3. Využít publika. Hromová podpora z hlediště dělá divy, o tom se Brňanky přesvědčily před dvěma lety i v pátek. Oba duely se Spartakem v sezoně prohrály o méně než 10 bodů, lednové domácí utkání proměnily ve vyrovnanou bitvu, v níž vedly ještě pět minut před koncem, než padly 77:85. Podobný vývoj by mohl moskevský výběr znervoznit, vítězná očekávání stojí jednoznačně na jeho straně. „Medaili máme jistou, teď už to bude třešinka na dortu,“ těší se Eva Vítečková. 4. Vytáhnout žolíka. Ve vítězném finále 2006 proti Samaře rozhodl naprosto nečekaný prvek, fantastické vystoupení do té doby nevýrazné Američanky Salesové. Ta tehdy v poslední čtvrtině nasázela 16 bodů, mnohdy z málem nemožných pozic a po vítězství 68:54 si vysloužila ocenění MVP. Kdo by ji mohl zastoupit dnes? Třeba vyhecovaná krajanka Whitmoreová, která přišla v létě právě ze Spartaku. Nebo mrštná Maiga-Baová, jež se výjimečně trápila v semifinále.


Brno versus Spartak 79,0 nastřílené body 85,8 38,3 doskoky 39,9 10,0 asistence 15,3 34,5 úspěšnost trojek 40,9 71,6 úspěšnost TH 82,6 Žirková 15,2 nejlepší střelkyně Jacksonová 24,0 zápasy v sezoně: 0:2 (76:85, 77:85) 30% šance podle Nedělního Sportu 70%

Témata: 

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud