28. října 2008 • 11:17

Tápající Brňanky čeká CSKA Moskva

Autor:
Zsofia Fegyvernekyová v souboji
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejtěžší zkoušku v dosavadním průběhu sezony podstoupí basketbalistky Gambrinusu Sika Brno ve středečním utkání třetího kola Evropské ligy, v němž přivítají CSKA Moskva.České mistryně zatím nehrají v oslnivé formě, v prvním kole doma nečekaně podlehly nováčkovi soutěže Benátkám. Také v domácí lize Brňanky nenadělují soupeřkám vysoké bodové příděly jako v minulosti a inkasují nezvykle hodně bodů.

"Hlavně špatně bráníme. Také obrana se musí hrát hlavou a přemýšlet u ní," řekl ČTK trenér Jan Bobrovský. Naposledy se jeho svěřenkyně protrápily k výhře v derby s Valosunem.

Hráčky podle Bobrovského přistoupily k utkání lehkovážně.

"Teprve ve druhém poločase se náš výkon v defenzivě zlepšil. Ale s takovou hrou bychom na tým CSKA, který je nyní určitě silnější než loňský vítěz Evropské ligy Spartak, těžko stačili," uvedl kouč.

Brněnští trenéři studovali hru CSKA ze záznamů utkání z úvodních kol Evropské ligy. V prvním ruský tým v Moskvě porazil zcela suverénně Lille 96:44 a minulou středu v Rize vyhrál vysoko 89:48.

"Obě utkání byla jasnou záležitostí, soupeřky vůbec nedostaly CSKA pod tlak," řekl Bobrovský.

Moskevský celek disponuje deseti skvělými hráčkami.

"Stačí jmenovat pivotku Wautersovou a Stěpanovovou, rozehrávačku Douglasovou. Když přijde na hřiště druhá pětka, pokračují ve stejném tlaku. Nečeká nás nic snadného. Jak dostanou míč pod koš obě pivotky, tak se brání jen s obtížemi," uvedl Bobrovský.

Brno by mělo nastoupit v kompletním složení. V sobotním ligovém utkání odpočívala kapitánka Hana Horáková, kterou bolelo koleno. Ze střevní virózy se vyléčila Slovenka Zuzana Žirková.

Do plné přípravy se zapojila po návratu do týmu Hamchetou Maiga-Baová, která nyní pracuje hlavně na obnovení fyzické kondice.

České mistryně se utkaly s CSKA v Evropské lize zatím čtyřikrát, naposledy ve slavném brněnském finále 2. dubna 2006. Brňanky tehdy zvítězily 68:54 a získaly první titul v soutěži.

Z tehdejšího týmu CSKA se v Brně představí už pouze kvarteto Korstinová, Stěpanovová, Lawsonová a Wautersová.
Středeční zápas v hale Rosnička začne v 17:30.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, basketbal, brno, cska, moskvaKlasická verze
Mobilní verze