27. listopadu 2008 • 08:25

Boston otočil utkání s Golden State

První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel

AKTUALIZOVÁNO - Basketbalisté úřadujícího šampiona NBA Bostonu dokázali ve středečním duelu otočit nepříznivý vývoj proti Golden State a zvítězili 119:111.

Basketbalisté úřadujícího šampiona NBA Bostonu dokázali ve středečním duelu otočit nepříznivý vývoj proti Golden State a zvítězili 119:111. Ve třetí čtvrtině už prohrávali na vlastní palubovce o 14 bodů, ale díky výkonům Raye Allena, Paula Pierce a Kevina Garnetta si nakonec Celtics vytvořili letošní maximum v počtu nastřílených bodů.

Nejhorší tým celé soutěže Oklahoma City prohrál potřinácté za sebou, tentokrát o 35 bodů v Clevelandu. Domácí ani nevyužili na maximum schopností LeBrona Jamese, jenž za 17 minut na hřišti stihl nastřílet 14 bodů.

Po rozsáhlejší výměně se poprvé v dresu Clippers představily posily z New Yorku Zach Randolph a Mardy Collins, svému novému zaměstnavateli ale štěstí nepřinesli. Randolph minul v zápase z Denverem osm z 11 střeleckých pokusů, Collins zase v úvodu sbíral rychleji fauly než body.

Domácím se přesto v závěru podařilo téměř smazat třináctibodové manko. V závěru však vzal na sebe zodpovědnost Carmelo Anthony, jenž 30 body uchránil hostům z Denveru těsnou výhru 106:105.

Ještě vyrovnanější byl duel mezi Sacramentem a New Jersey, který muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se 12 sekund před koncem trefil hostující Devin Harris a Kings už nenašli odpověď, přestože zkusili ještě dva těžké trojkové hody. New Jersey vyhrálo v Sacramentu poprvé po 11 letech.

Těžkou ránu dostalo Miami v Portlandu, kde prohrálo o 38 bodů. Mistrovský tým z roku 2006 a zároveň nejhorší tým sezony 2007/08 se dostal opět pod padesátiprocentní bilanci výher a porážek.