22. března 2009 • 16:50

Táborské basketbalistky sestoupily z ligy

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Táborské basketbalistky sestupují z první ligy. Ve čtvrtém zápasu série o udržení doma podlehly Karlovým Varům 61:74. Favorizované Západočešky vyhrály na utkání 3:1 a v nejvyšší soutěži se zachránily.

Hráčky Karlových Varů měly po dvou domácích vítězstvích blízko k ukončení série už v sobotu. V Táboře ještě krátce po poločase vedly, ale nakonec s nejhorším týmem základní části prohrály 56:62.

Dnes si hostující celek vybudoval rozhodující náskok v druhé čtvrtině, kterou vyhrál o jedenáct bodů.

Jihočešky zvítězily v celém ročníku pouze pětkrát a po roce se vracejí do druhé ligy.

Do série o bronzové medaile vstoupily lépe hráčky Trutnova, které doma díky vydařené poslední desetiminutovce přehrály Valosun Brno 81:69. Hraje se na dvě vítězství, druhý zápas je na programu ve středu v Brně.

O udržení:
BK Tábor - Karlovy Vary 61:74 (15:15, 24:35, 41:57)
Nejvíce bodů: Vodrážková 20, V. Nováková 11, Mlejnková 10 - Větrovcová 16, McGuinnesová 14, Magerčiaková 12, Borecká 10. Rozhodčí: Vyklický, Hošek. Trestné hody: 21/16 - 17/11. Fauly: 22:17. Trojky: 5:5. Diváci: 197. Nejlepší hráčka: McGuinnesová. Konečný stav série: 1:3.