Češky znají nominaci na ME | iSport.cz
1. června 2009 • 11:45

Češky znají nominaci na ME

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Eva Vítečková
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rittig se Starkou tleskali Julišovi, Guľa ordinoval tiki-taku
Olomouc - Mountfield HK: Hronek zkušeným zakončením překonal Lukáše, 0:5
VŠECHNA VIDEA ZDE

Takřka ve stejném složení jako na víkendovém turnaji v Paříži se představí české basketbalistky na mistrovství Evropy v Lotyšsku, které začne v neděli.Jedinou změnou v konečné nominaci je výměna podkošových hráček, kde Martina Rejchová vystřídala Editu Šujanovou.Trenér Milan Veverka s asistenty Miroslavem Volejníkem a Marianem Svobodou určili také dvě necestující náhradnice Hanu Šnajdrovou a Michaelu Uhrovou.

Ty budou připraveny zaskočit v případě onemocnění nebo zranění některé z 12 vybraných hráček.Nominace vzešla po turnaji v Paříži, který ale českým basketbalistkám nevyšel podle představ. Po prohrách s Austrálií, Francií i Maďarskem skončily na posledním čtvrtém místě.

"V prvním utkání proti Austrálii jsme podali ještě dobrý výkon, který navázal na předcházející duel v Brně. Ale zejména poslední utkání proti Maďarsku bylo pro mě velkým zklamáním. Basketbalově se nám nedařilo, nenašli jsme vnitřní sílu, abychom utkání zlomili. Hráli jsme hodně odevzdaně," zhodnotil generálku před mistrovstvím Evropy kouč Veverka.

Na úvod mistrovství Evropy čeká české basketbalistky v lotyšské Liepaje v neděli 7. června od 18:00 v prvním utkání ve skupině A Španělsko. V pondělí 8. června od 13:30 je na programu zápas se Slovenskem a v úterý 9. června rovněž od 13:30 souboj s Ukrajinou.

Nominace českého týmu:Kateřina Bartoňová, Markéta Bednářová, Irena Borecká, Kateřina Elhotová, Michala Hartigová, Petra Kulichová, Petra Maňáková, Tereza Pecková, Martina Rejchová, Jana Veselá, Eva Vítečková, Kateřina Zohnová.

Témata:  sport, basketbal, ženy, nominace
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud