14. února 2010 • 19:14

Děčín ukončil neporazitelnost Nového Jičína

0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Basketbalisté Děčína připravili v 29. kole NBL čtvrtou porážku v sezoně Novému Jičínu. Severočeši v dohrávce zvítězili 83:79 a favorizovaného soupeře, který držel sedmnáct ligových zápasů neporazitelnost, se jim podařilo přehrát na domácí palubovce už podruhé v sezoně.

Nový Jičín prohrál poprvé od 8. listopadu, kdy nestačil na mistrovský Nymburk. Během vítězné série suverénnímu lídrovi ligy porážku v lednu vrátil. Vedle Děčína a Nymburka prohrál už jen v úvodním kole doma s Prostějovem.

I tentokrát se zdálo, že zvítězí favorit, protože ještě na přelomu poločasů vedli hosté dvouciferným rozdílem a v 25. minutě dokonce 50:34. Děčín se ale vzchopil a na začátku poslední čtvrtiny se po Hatcherově trojce ujal po dlouhé době vedení 63:62.

Soupeř ještě dvakrát kontroval, ale ve zbytku utkání už jen dotahoval mírnou ztrátu. V závěrečné minutě plné taktických faulů Děčínští uhájili vítězství proměňováním trestných hodů.

Liga basketbalistů - 29. kolo:

Děčín - Nový Jičín 83:79 (18:20, 28:40, 56:60)
Nejvíce bodů: Hatcher 21, Houška 20, Pomikálek 15, Soukup 12, Mulligan 11 - Pandula a Šarovič po 12, Sanders 9. Rozhodčí: Vyklický, Macela, Baloun. Trestné hody: 26/18 - 20/14. Fauly: 22:23. Trojky: 5:7.