Love se zapisuje do dějin: 30 bodů, 30 doskoků

0
Fantastický Priskeho trojzubec, nové Bazaly, nastoupí Preciado do derby?
Nahlédněte do kabiny Třince: kdo sbírá auta a kdo by mohl být ekonom. Kacetl je...

Unikátní výkon předvedl v pátečním utkání NBA pivot Minnesoty Kevin Love, který jako první basketbalista po 28 letech dokázal v jednom zápase nasbírat 30 bodů a 30 doskoků. V duelu s New Yorkem dvaadvacetiletý hráč tuto hranici v obou případech těsně překonal o jeden bod i doskok a přispěl k vítězství 112:103.

"Sám jsem se zaskočil. Nevím, co říct, abych byl upřímný. Vypadalo to, že vždycky doskočím míč, ať ostatní budou dělat cokoliv," uvedl Love, jenž pomohl Minnesotě otočit nepříznivý vývoj zápasu, v jehož třetí čtvrtině prohrával poslední tým Severozápadní divize už o 21 bodů.

Love napodobil Mosese Malonea, jenž v roce 1982 v dresu Houstonu nastřílel proti Seattlu 38 bodů a doskočil 32 míčů. "Je to úžasné. Můžu říct, že jsem byl na hřišti při tom, když se psala historie.

A navíc jsme vyhráli. Bylo úžasné být u toho," rozplýval se Loveův spoluhráč Michael Beasely, jenž přispěl k vítězství 35 body.Sérii šesti porážek přerušil nejhorší tým Východní konference Toronto, které zvítězilo v Orlandu 110:106.

K výhře hostů zavelel sedm sekund před koncem Sonny Weems, jenž tříbodovým košem přes nejlépe bránícího hráče minulé sezony Dwighta Howarda zlomil nerozhodný stav 103:103.

Už počtvrté za sebou smazali basketbalisté Utahu ve druhém poločase dvoucifernou ztrátu a připsali si čtvrté vítězství. V Atlantě vyhráli 90:86.

"V druhém poločase nám to jde, teď ještě musíme najít recept na to, jak to zvládnou v prvním. Starty máme pomalé," řekl nejlepší střelec zápasu Deron Williams, autor 24 bodů Utahu. Atlanta prohrála čtvrté utkání po sobě poté, co v úvodních šesti zápasech sezony uspěla.

Výsledky:

Atlanta - Utah 86:90, Dallas - Philadelphia 99:90, Indiana - Houston 99:102, LA Clippers - Detroit 107:113 po prodl., Minnesota - New York 112:103, Oklahoma City - Portland 110:108, Orlando - Toronto 106:110, Phoenix - Sacramento 103:89, Washington - Charlotte 85:93.