2. května 2015 • 16:03

Boxerské šílenství! Na vážení před duelem století přišlo 11 tisíc lidí

Autor: ,
TOP VIDEA
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích 14. den na ZOH: Češi vs. ruští kameramani a prů*er s peklem ve skocích
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tisíce fanoušků využily příležitost vidět při oficiálním vážení boxerské hvězdy Floyda Mayweathera a Mannyho Pacquiaa před "zápasem století". Za nezvyklé vstupné 10 dolarů dorazili do lasvegaského hotelu MGM Grand a ukázali, že šílenství před dnešním soubojem (od 3:00 SEČ v noci ze soboty na neděli) nezná mezí.Podle agentury AP prostory při vážení zcela zaplnilo 11.500 lidí, první si zabrali nejlepší místa už čtyři hodiny před začátkem. Když se objevili Američan Mayweather a Filipínec Pacquiao, fanoušci řvali nadšením. Pacquiao vážil 145 liber, o dvě méně, než je povolená hranice pro jejich welterovou váhu (67 kg). Mayweather měl o libru více.

Deset dolarů vstupného nepůjde do kapes promotérům, ale mají být využity na charitu. Fotografů a členů televizních štábů bylo na vážení zhruba 500. Oba boxeři si rozdělí podle předem určeného klíče 300 milionů dolarů, tedy více než sedm miliard korun. Rozpočet celé akce přesáhl 400 milionů dolarů.

Šílenství na Filipínách dokumentoval i tamní pekař, který se svými pomocníky vyrobil z koláčového těsta Pacquiaa v životní velikosti. "Manny je světová extratřída, takže jsme chtěli udělat něco, co bude taky světová extratřída. Je to mimořádná práce, prostě ho žereme," smál se pekař Zach Yonzon z kavárny na předměstí Quezon City.

Se ženou a šesti zaměstnanci na sladké soše pracovali 24 hodin a až bude po boxerském zápase, budou Pacquiaa rozdávat zákazníkům a známým. "Začneme od trupu, bude to legrace," těšil se pekař, jehož prý nudí dělat normální koláče a tohle byla pro něj velká výzva. Ani se s ní netrápil, protože má vystudovanou uměleckou školu. A obrázků z internetu měl k dispozici dost.

Vážení soupeřů přilákalo v Las Vegas neuvěřitelných 11 tisíc lidí
Vážení soupeřů přilákalo v Las Vegas neuvěřitelných 11 tisíc lidí

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze