Baseballisté San Franciska vyhráli Světovou sérii MLB | iSport.cz
29. října 2012 • 07:21

Baseballisté San Franciska vyhráli Světovou sérii MLB

Autor: ČTK
Hráči San Francisco Giants se radují z triumfu
TOP VIDEA
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0 Plzeň - Pardubice: Gulaš zlomil extraligový rekord, skóroval v desátém utkání po sobě, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baseballisté San Franciska podruhé během tří let vyhráli Světovou sérii MLB. Tým Giants zdolal ve finále Detroit Tigers 4:0 na zápasy, přičemž rozhodující duel v neděli vyhrál 4:3 v desáté směně."Unikátní tenhle tým dělá fakt, že je nesobecký, hráči bojují jeden pro druhého, pro fanoušky a nikdy se nevzdávají," řekl kouč Giants Bruce Bochy při předávání trofeje.

"Člověka vždycky potěší, když vidí, jaké přináší týmová práce úspěchy."
Giants se v letošním play off hned dvakrát ocitli na hraně vyřazení, ale nejprve otočili duel se Cincinnati Reds z 0:2 na 3:2 a pak podobným způsobem ve finále Národní ligy vyřadili St. Louis Cardinals. S obhájci titulu už prohrávali 1:3 na zápasy, ale zbylé tři duely vyhráli.

Sezonu ukončil výběr Giants ve velkém stylu - vyhrál sedm zápasů v řadě, z toho čtyřikrát soupeřům nepovolil ani jeden doběh. Poslední zápas sezony rozhodl na hřišti v Detroitu v první nastavené směně odpal Marka Scutara.

"Porazili nás, dostali nás na kolena, prostě odvedli skvělou práci. Je zbytečné hledat nějaké výmluvy. My jsme nepálili. Můžeme jim jen pogratulovat a otočit list," řekl smutně Jim Leyland, trenér Tigers, kteří sice v Americké lize vyřadili v play off New York Yankees, ale na první titul v MLB od roku 1984 nakonec nedosáhli.

Nejužitečnějším hráčem finále se stal třetí metař San Franciska Pablo Sandoval přezdívaný Kung Fu Panda. "Tohle je neskutečný moment mé kariéry, na který se nezapomíná," řekl hráč, který byl při titulu Giants v roce 2010 náhradníkem.

 
Články odjinud


Články odjinud