10. září 2015 • 20:45

Baseballové finále: Kotlářka chce Drakům překazit útok na 20. titul!

Autor:
Pálkař Jakub Sládek má být jedním z trumfů pražské Kotlářky ve finále baseballové extraligy, kde se celek z hlavního města utká s Draky Brno.
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dolétnou si Draci Brno pro jubilejní dvacátý titul, nebo Kotlářka Praha vybojuje svůj historicky první triumf? Začíná vrchol domácí baseballové extraligy. O víkendu se rozehrají finálová utkání mezi pražským a brněnským celkem, série se hraje na tři vítězné zápasy. V akci bude plno českých reprezentantů.Jedním z důležitých momentů bude souboj mezi pražským pálkařem Jakubem Sládkem a brněnským nadhazovačem Petrem Minaříkem. Po základní části extraligy obhájil Sládek korunu krále českých homerunářů, v letošní sezoně už dal patnáct homerunů.

„Víme, že stojíme proti soupeři, který je dominantní. Na druhou stranu my uděláme všechno pro to, abychom letos dotáhli titul do Prahy,“ vyhlásil pětadvacetiletý Sládek.

V předchozích třech sezonách se radovali Draci Brno, nyní pomýšlejí na další metu – 20. titul! Dovést je k tomu hodlá i nadhazovač Minařík. V semifinále s Technikou Brno předvedl fantastickou formu. A jestli ví o slabinách pálkaře Sládka?

„No, to se dozvíte v sobotu. Večer mi zavolejte,“ tvrdil odhodlaně Minařík. „Dvacátý titul je hodně zajímavá meta. Chceme toho dosáhnout nejlépe letos.“

Draci Brno jsou zkušeným týmem, v českých podmínkách jednoznačně dominují. To seniorský tým Kotlářky Praha se dostal do extraligy před pěti lety. „Začínali jako strašně mladý tým, nyní se z nich stala banda borců, talentovaní a dobře fyzicky připravení. Mají na to, aby nás porazili. Je to padesát na padesát. To říkám otevřeně. Bude to zajímavá série,“ uznal brněnský hráč.

Minařík se Sládkem se znají z české reprezentace, několik let proti sobě hráli. Překvapí se vůbec? Budou se vzájemně studovat třeba na videu?

„Letos se mu daří naprosto extrémně. V USA je běžnou praxí, že se nadhazovači analyzují na videu. Dá se na něm studovat trajektorie nadhozu a další prvky. V zápase už to je však na pálkaři a na tom, jak se dokáže přizpůsobit a eliminovat jeho silné stránky. V Česku taková videa zatím schází,“ tvrdí Sládek.

To Minařík se na Sládka speciálně připravovat nebude. „Nemám na to ani moc času, abych vyhledával někde na YouTube tři švihy Jakuba Sládka. Hodně se známe, není moc co extra vymýšlet. Rozhodování bude probíhat podle aktuálního stavu a situace. Vše budu řešit na místě,“ dodal brněnský nadhazovač.

První finálový duel začne v sobotu hodinu po poledni na hřišti v Brně. Ve stejném čase a na stejném místě bude série pokračovat také v neděli. V příštím týdnu se finále přesune do Prahy.

Konečné výsledky v předchozích ročnících baseballové extraligy
2014        1. Draci Brno    2. Kotlářka Praha        3. Eagles Praha
2013        1. Draci Brno     2. Kotlářka Praha        3. Arrows Ostrava
2012        1. Draci Brno     2. Eagles Praha        3. Technika Brno
2011        1. Technika Brno    2. Draci Brno        3. Kotlářka Praha
2010        1. Draci Brno    2. Technika Brno        3. VSK Express Brno

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze