Čeští baseballisté se chtějí dostat na olympiádu do Tokia 2020 | iSport.cz
4. srpna 2016 • 08:19

Čeští baseballisté se chtějí dostat na olympiádu do Tokia 2020

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Čeští baseballisté mají vysoké ambice, což prokázali v březnové kvalifikaci na World Baseball Classic, neoficiální mistrovství světa. Rádi by se dostali na OH v roce 2020.
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
Plzeň - Sparta Praha: V oslabení otevřel skóre bekhendovým blafákem Pavelka, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě dříve, než byl definitivně potvrzen návrat baseballu do programu olympijských her, měli Češi plán směřující k účasti v Tokiu 2020. Ve středu Mezinárodní olympijský výbor na kongresu v Riu de Janeiro baseball skutečně poprvé od her v Pekingu v roce 2008 do soutěží pod pěti kruhy vrátil a čeští hráči chtějí být při tom."Olympijský sen začal žít a uděláme vše, abychom postoupili do závěrečného turnaje," vyhlásil Petr Ditrich, předseda České baseballové asociace, kterého potvrzení baseballu do rodiny olympijských sportů nadchlo.

"Zvýší to jeho význam. Speciálně v Evropě a v České republice je to zásadní ukazatel. Vzroste konkurence a kvalita, baseball získá více nezávislosti na profesionálních ligách. Centrum dění se už léta začíná přesouvat do Asie a hry v Tokiu to jenom zdůrazní."

Už koncem loňského roku vyhlásila baseballová asociace projekt Road to Tokio. Ten je založen na vzdělávání trenérů a rozvoji mládeže. "Kouče vysíláme na zahraniční stáže. Snažíme se, aby junioři hráli co nejvíce zahraničních turnajů. Kadeti bojují nyní o top deset na mistrovství světa v Japonsku," popsal Ditrich, kudy do Tokia.

Podívejte se na video z World Baseball Classic:

Podoba evropské kvalifikace na olympijské hry doposud není známa. Český tým se ale určitě porve o postupové místo s Nizozemskem a Itálií. "Věřím, že Evropa bude mít minimálně jedno postupové místo do Tokia. O to chceme bojovat," řekl Ditrich. Na posledním evropském šampionátu skončilo Česko čtvrté.

Čeští baseballisté mají vysoké ambice, což prokázali v březnové kvalifikaci na World Baseball Classic, neoficiálním mistrovství světa. V Mexiku jen těsně prohráli s domácími profesionály a s Nikaraguou. "Proti profesionálům jsme ukázali skvělé výkony. Máme na to bojovat v kvalifikaci o postupové místo na olympijské hry, ale bude to dlouhá a nelehká cesta, " řekl Mike Griffin, kanadský trenér českého národního výběru.

Další ostrý test čeká české baseballisty v září na mistrovství Evropy v Nizozemsku. Tam chce český tým vybojovat historicky první medaili.

V Česku baseballu stoupá mládežnická základna. V současné době ho hraje přes 3000 dětí, celkově má asociace přes 6000 členů a dohromady zde působí 55 klubů.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud