6. června 2017 • 19:58

Draci a Eagles budou bojovat o start v baseballovém Poháru mistrů

Autor:
Draci Brno kromě extraligy hrají zápasy i s evropskými soupeři. Program mají opravdu nabitý.
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

České týmy Draci Brno a Eagles Praha budou od středy do neděle bojovat v Poháru CEB o návrat do baseballového Poháru mistrů. Základní část turnaje se odehraje ve skupinách v Praze a Brně, finálový duel se uskuteční v neděli od 18:00 v moravské metropoli. Vítěz závěrečného duelu si zajistí postup do Poháru mistrů."Ambice pro český baseball jsou vysoké. Vzhledem k tomu, že startují v poháru dva naše týmy, tak je reálný návrat do nejvyšší klubové soutěže. Role favorita se nezříkáme," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Brně manažer extraligového lídra a dvacetinásobných mistrů Draků Brno Arnošt Nesňal.

Na turnaji bude postrádat dvě dlouhodobě zraněné opory, Američana Alexandera Derhaka a Jakuba Hajtmara, jenž má zlomenou ruku. "Hajtmarova absence pro nás znamená citelné oslabení v defenzivě. Máme široký kádr, musíme se pokusit jej nahradit. Naše momentální forma odpovídá náročnému zápasovému programu posledních dnů," dodal Nesňal.

Na finále pomýšlejí také Eagles, momentálně čtvrtý tým české extraligy. "Naším cílem je skončit ve skupině nejhůře druzí a dostat se do finále," uvedl v tiskové zprávě trenér Eagles Vladimír Chlup. Konstatoval, že týmy soupeřů jsou pro Pražany velká neznámá. "Těžko se o nich shánějí informace. My budeme spoléhat hlavně na nadhazovače Tomáše Dufka a pálkaře Matěje Hejmu," doplnil Chlup.

Draci se ve skupině utkají ve středu s Minskem, ve čtvrtek s Nadou Split a v pátek se švýcarským Therwilem Flyers. Eagles narazí postupně na chorvatskou Olympiji Karlovac, francouzský Templiers Senart a ukrajinský tým Biotechkomanda. V sobotu jsou na programu semifinále, od 15:00 v Praze a od 16:00 v Brně, kde pak o den později bude znám celkový vítěz.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze