16. července 2011 • 20:57

V čele British Open zůstává Clarke

Autor:
Severoirský golfista Darren Clarke
TOP VIDEA
Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily Samková: Bylo to těžší než v Soči. Holky se hrozně zlepšily
12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni 12. den na ZOH: Ester vs. Nagano, Češi vs. plexi, Fourcade vs. všichni
VŠECHNA VIDEA ZDE

Darren Clarke ze Severního Irska je po třech kolech samostatným lídrem golfového British Open. Před závěrečným dnem vede o jedinou ránu před Američanem Dustinem Johnsonem. Další dva údery ztrácejí Rickie Fowler z USA, který se posunul vpřed až ze 16. pozice, a Dán Thomas Björn.Výkony hráčů dnes ovlivnilo proměnlivé počasí s vydatným deštěm a prudkým větrem, na jihoanglickém hřišti Royal St. George's se drží pod celkovým parem jen šest hráčů. Třetí kolo zvládli pod normu 70 úderů jen Clarke, Johnson a Fowler.

Od rána bičoval mořské pobřeží déšť a spolu s náročným větrem měli dopoledne startující hráči těžké podmínky. Dlouho je dokázal zvládat nejlépe nejstarší účastník turnaje, jednašedesátiletý pětinásobný vítěz Open Američan Tom Watson. Jeho úsporné rány slavily úspěch a na 25. místě se ztrátou sedmi ran na lídra zůstává ve hře o umístění v elitní desítce.

Až po něm vyrazil na hřiště jeho mladý krajan Fowler a jako první dokázal hřiště obejít v minusových číslech (-2). Golfista pak přiznal, že sledoval první jamky v podání Watsona v televizi a uchvátilo ho, s jakou pokorou a úsměvem veterán čelil složitým podmínkám. "Viděl jsem, jak ho hra baví a že na podmínky reaguje s humorem. To byl nejlepší způsob, jak na počasí dnes vyzrát," prohlásil Fowler.

V závěru hracího dne se mu pak na osychajícím hřišti a za vysvítajícího slunce výsledkově přiblížil vedoucí Clarke, který obešel druhou devítku bez deštníku nad hlavou, a jeho výkon 69 ran znamená, že jako jediný z celého startovního pole dokázal hrát pod par hřiště ve všech třech kolech. Lepší počasí využil i Johnson, jehož 68 úderů znamenalo posun na průběžné druhé místo, a půjde po boku Clarkea v závěrečném kole.

Golfový turnaj British Open v Sandwichi (par 70, dotace 5,000.000 liber) - 3. kolo:
1. Clarke (Sev. Ir.) 205 (68+68+69), 2. D. Johnson 206 (70+68+68), 3. Fowler (oba USA) 208 (70+70+68) a Björn (Dán.) 208 (65+72+71), 5. Jiménez (Šp.) 209 (66+71+72) a Glover (USA) 209 (66+70+73).

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, golf, Clarke, British, open
 Klasická verze
Mobilní verze