Radek Špryňar
11. února 2018 • 09:49

Čtyři birdie na závěr! Spilková skončila v Canberrě dvanáctá

Klára Spilková výtečně zvládla finálové kolo (ilustrační foto)
TOP VIDEA
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká Rulík slavil s Francouzem titul, teď mu předpovídá budoucnost. Má na to hrát NHL, říká
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší výsledek v sezoně si daleko od domoviny odškrtla Klára Spilková. V australském městě Canberra skončila na akci Ladies European Tour na dvanáctém místě. Výtečně zvládla finálové kolo, když zahrála čtyři údery pod normu hřiště. Drtivým způsobem vyhrála vítězka dvou majorů Korejka Sin Či-jai, která během tří kol nasbírala devatenáct ran pod par. „Mám radost, byl to moc příjemný týden, navíc korunovaný vyrovnanou hrou,“ uvedla Spilková na svém webu.Přesně tak, třiadvacetiletá hráčka na druhém turnaji v rámci australské cesty předvedla solidní konzistentní tři kola. V prvních dvou rundách hrála v paru (vždy 72 ran), finálový den v Royal Canberra Golf Clubu proměnila ve skvělých minus čtyři (68 ran).

V nedělním finále sice měla po bogey na páté jamce skóre +1, ale první devítku po birdie na šestce a sedmičce vylepšila na -1. To nejlepší si schovala na závěr a od patnáctky do osmnáctky zapisovala do karty jen birdie!

„Na patnáctce jsem dala birdie z několika centimetrů a pak přidala další tři, vždy po metrových patech. Potěšilo mě to, protože zpočátku jsem víc tlačila, ale nic tam nepadalo. Až poté jsem se uvolnila,“ prohlásila třiadvacetiletá Spilková.

Hned po turnaji odletěla členka globálního týmu KPMG s caddiem Martinem Konečným do Adelaide, kde ji v úterý čeká kvalifikace na Australian Open. V konkurenci 104 hráček bude bojovat o tři postupová místa.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze