3. října 2011 • 18:09

Koudelkovi se v letní Grand Prix daří, byl opět třetí

0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
SESTŘIH: Vegas - Dallas 2:0. Hertl a spol. odvrátili vyřazení. Dva góly i top zákroky

Český skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil podruhé za sebou třetí místo v letní Grand Prix. Sobotní bronzovou příčku z rakouského Hinzenbachu dvaadvacetiletý reprezentant zopakoval dnes v německém Klingenthalu, kde jedenáctidílný seriál vyvrcholil.

Koudelka v Klingenthalu vyhrál nedělní kvalifikaci a formu potvrdil i v obou soutěžních kolech. Za 129 a 131 metrů dostal 251,4 bodu a bezpečně uhájil místo na stupních vítězů před Polákem Piotrem Žylou.
Finále Grand Prix suverénně vyhrál jeho krajan Kamil Stoch, jenž v obou kolech předvedl nejdelší skoky. Druhého Rakušana Gregora Schlierenzauera, vítěze z Hinzenbachu, porazil o málo vídaných 25 bodů. Koudelka byl o další tři body zpět.

Ačkoli startoval pouze ve třech závodech letního seriálu, byl Koudelka na 17. místě nejlepším českým skokanem v konečném hodnocení.

Celkové vítězství měl jisté Rakušan Thomas Morgenstern a dnes už nestartoval.
Na body v závěrečném dílu Grand Prix dosáhl i čtrnáctý Lukáš Hlava, Borek Sedlák na 43. pozici nebodoval.

Sezona Světového poháru začíná 26. listopadu tradičně ve finském Kuusamu.