25. října 2016 • 11:02

Překvapení: Squashista Švec je novou českou jedničkou na žebříčku PSA

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
Dokonalý obrat z 0:3 na 4:3. Hertl rozhodl o výhře Vegas proti Coloradu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český squash hlásí velkou novinu. Možná až revoluční. Po šestnácti letech už není Jan Koukal českou jedničkou na světovém žebříčku PSA. Sedmnáctinásobný domácí mistr ukončil PSA licenci. Novým nejlepším českým hráčem se stal Martin Švec, který je aktuálně ve světovém žebříčku na 160. místě. Koukal se rozloučil se světovou elitou, když byl na 151 místě.Koukal vyhrál celkem 34 turnajů kategorie PSA. S tímto počtem triumfů je mezi aktivními hráči na třetím místě. Mimochodem má stejný počet titulů, jako aktuální mistr světa – Francouz Grégory Gaultier. Další celkové prvenství už ale patrně nepřidá, sedmnáctinásobný domácí šampion totiž ukončil licenci na PSA turnaje.

„Co se týče zahraničních turnajů, letos jsem odehrál jen dva a v plánu už žádné další nejsou,“ říká Koukal. „Body do žebříčku už pár let nehoním, takže jsem neviděl důvod tam dál zůstávat,“ objasňuje ukončení své PSA licence. Koukal by se měl ještě v letošním roce účastnit turnaje PSA v Praze, kam nastoupí do kvalifikace jako hráč na divokou kartu.

Nejlepším českým squashistou na zahraničním žebříčku je Martin Švec, který se ze začátku sezony dostal do finále turnaje PSA v ukrajinské Oděse. „Pocit je to dobrý, jsem rád, že se mi to povedlo. Dokud však nebudu českou jedničkou také na národním žebříčku, tak asi úplně spokojený nebudu,“ prohlásil Švec, kterému schází titul z republikového mistroství a na domácím žebříčku, do kterého se započítávají body z domácích turnajů a extraligy, je na čtvrtém místě.

To, že Koukal už nevyjede na zahraniční turnaj, Švece překvapilo. „Honza už v poslední době turnaje po světě moc neobjížděl, takže jsem čekal, že po sezoně licenci neprodlouží. Jenže jsem nečekal, že to udělá během sezony,“ divil se Švec, který během října a listopadu budu startovat v rámci domácí a německé ligy a v listopadu má plánu vyjet na tři turnaje PSA.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud