7. prosince 2017 • 04:57

Squashista Mekbib před životní šancí: hraje o MS a nejlepší stovku!

Autor: juh
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v kariéře se squashista Daniel Mekbib podívá na mistrovství světa jednotlivců. Již v pátek nastoupí v Manchesteru do prvního kola kvalifikace proti nenasazenému Juanu Camilo Vargasovi z Kolumbie. Naposledy byl český hráč na tak vrcholné akci před šesti lety. Česká jednička má navíc super motivaci – pokud na světovém šampionátu uspěje, posune se do první stovky nejlepších hráčů. „Tenhle cíl jsem si vytyčil před začátkem sezony. Pokud se to povede, budu moc rád,“ tvrdil Mekbib z brněnské Viktorie.V minulém týdnu bojoval ve Francii v reprezentačních barvách v rámci mistrovství světa týmů. Na turnaji vyhrál dva zápasy a Česká republika skončila na 21. místě. Nyní ho čeká další vrcholná akce. Přitom na ní Daniel Mekbib neměl ani být… „Měl jsem štěstí. Byl jsem druhý pod čarou a pár lidí se odhlásilo kvůli zranění,“ popisoval český squashista, jak se dostal do kvalifikace o hlavní pavouk MS.

I zde budou mít dostaveníčko nejlepší hráči. První nasazený je Francouz Grégory Galutier, který bude odvracet egyptský blok squashistů. S nimi se může utkat i Mekbib. Ještě předtím ale musí uspět ve dvoukolové kvalifikaci. Jako první se mu postaví Kolumbijec Juan Camilo Vargas, který je na žebříčku PSA za Mekbibem. „Pokud ho porazím, dostanu se poprvé v kariéře do top 100. Mým cílem je však také dostat se do hlavní soutěže mistrovství světa,“ popisoval Mekbib.

Soupeři se český hráč postaví již v pátek od 17:00. „Ještě nikdy jsem s ním nehrál. Musím si ho vyhledat a podívat se na jeho styl. Je pro mě velkou motivací, abych ho porazil,“ dodal Mekbib, který je v tuto chvíli na 103. místě světového žebříčku PSA. Posledním českým mužským zástupcem na mistrovství světa byl v roce 2011 Jan Koukal, který tehdy vypadl v prvním kole. Naší poslední zástupkyní na světovém šampionátu žen pak byla v roce 2014 v Malajsii Olga Kolářová (Ertlová), která byla vyřazena ve finále kvalifikace.

V Anglii pak nastoupí i další dva čeští hráči, a to Martin Švec a Ondřej Uherka. Oba se představí na turnaji PSA 5 v Cleethorpes. Švec je na turnaji poprvé v kariéře nasazený jako č. 1, Uherka je pak turnajovou trojkou.

Témata:  squash, PSA, Mekbib
Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud