7. prosince 2017 • 04:57

Squashista Mekbib před životní šancí: hraje o MS a nejlepší stovku!

Autor:
Daniel Mekbib si zahrál finále turnaje PSA, na titul nedosáhl, prohrál 0:3 na sety.
TOP VIDEA
Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta Kanonáda Slavie! Podívejte se na všech 9 gólů, trefil se i debutant Baluta
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v kariéře se squashista Daniel Mekbib podívá na mistrovství světa jednotlivců. Již v pátek nastoupí v Manchesteru do prvního kola kvalifikace proti nenasazenému Juanu Camilo Vargasovi z Kolumbie. Naposledy byl český hráč na tak vrcholné akci před šesti lety. Česká jednička má navíc super motivaci – pokud na světovém šampionátu uspěje, posune se do první stovky nejlepších hráčů. „Tenhle cíl jsem si vytyčil před začátkem sezony. Pokud se to povede, budu moc rád,“ tvrdil Mekbib z brněnské Viktorie.V minulém týdnu bojoval ve Francii v reprezentačních barvách v rámci mistrovství světa týmů. Na turnaji vyhrál dva zápasy a Česká republika skončila na 21. místě. Nyní ho čeká další vrcholná akce. Přitom na ní Daniel Mekbib neměl ani být… „Měl jsem štěstí. Byl jsem druhý pod čarou a pár lidí se odhlásilo kvůli zranění,“ popisoval český squashista, jak se dostal do kvalifikace o hlavní pavouk MS.

I zde budou mít dostaveníčko nejlepší hráči. První nasazený je Francouz Grégory Galutier, který bude odvracet egyptský blok squashistů. S nimi se může utkat i Mekbib. Ještě předtím ale musí uspět ve dvoukolové kvalifikaci. Jako první se mu postaví Kolumbijec Juan Camilo Vargas, který je na žebříčku PSA za Mekbibem. „Pokud ho porazím, dostanu se poprvé v kariéře do top 100. Mým cílem je však také dostat se do hlavní soutěže mistrovství světa,“ popisoval Mekbib.

Soupeři se český hráč postaví již v pátek od 17:00. „Ještě nikdy jsem s ním nehrál. Musím si ho vyhledat a podívat se na jeho styl. Je pro mě velkou motivací, abych ho porazil,“ dodal Mekbib, který je v tuto chvíli na 103. místě světového žebříčku PSA. Posledním českým mužským zástupcem na mistrovství světa byl v roce 2011 Jan Koukal, který tehdy vypadl v prvním kole. Naší poslední zástupkyní na světovém šampionátu žen pak byla v roce 2014 v Malajsii Olga Kolářová (Ertlová), která byla vyřazena ve finále kvalifikace.

V Anglii pak nastoupí i další dva čeští hráči, a to Martin Švec a Ondřej Uherka. Oba se představí na turnaji PSA 5 v Cleethorpes. Švec je na turnaji poprvé v kariéře nasazený jako č. 1, Uherka je pak turnajovou trojkou.

Témata:  squash, PSA, Mekbib
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze