Squashista Mekbib vyhrál v Kanadě a míří do stovky | iSport.cz
14. října 2018 • 10:53

Squashista Mekbib vyhrál v Kanadě a míří do stovky

Autor: ČTK
Český squashista Daniel Mekbib vyhrál podruhé v kariéře turnaj PSA.
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český squashista Daniel Mekbib vyhrál podruhé v kariéře turnaj PSA. V kanadském Niagara on the Lake porazil ve finále nejvýše nasazeného domácího favorita Shawna Delierreho 3:1 na sety.Mekbib si vynahradil týden starý nezdar z turnaje v Houstonu, kde ve finále nevyužil mečbol a prohrál. Sobotním triumfem navázal na únorové vítězství v Torontu a měl by se posunout do první stovky světového žebříčku.

"Dlouho jsem o takový úspěch usiloval a někdy mi přišlo, že byla první stovka až zakletá. Konečně se mi to snad povedlo prolomit," uvedl Mekbib v tiskové zprávě.

Šestadvacetiletý český hráč si ve finále poradil s Delierrem, který byl ve světovém žebříčku nejvýše pětatřicátý a má na kontě 16 titulů z okruhu PSA.

"Bylo velice důležité, abych zůstal v klidu. Soupeř se mě snažil blokovat a rozhodit mě. Kromě druhé setu jsem udržel nervy a mohl se radovat," řekl Mekbib, který je momentálně na 119. místě žebříčku.

Témata:  Niagara, PSA, squash, Sport, finále
 
Články odjinud


Články odjinud