Trojnásobný mistr světa ve squashi Ašúr ukončil kariéru | iSport.cz
24. dubna 2019 • 12:25

Trojnásobný mistr světa ve squashi Ašúr ukončil kariéru

Autor: ČTK
Trojnásobný mistr světa ve squashi Ašúr ukončil kariéru.
TOP VIDEA
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
Zrušit nadstavbu? Kluby ve FORTUNA:LIZE nemají jednotný názor
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobný mistr světa ve squashi Egypťan Ramy Ašúr ukončil kariéru. Světový šampion z let 2008, 2012 a 2014 a bývalý první hráč světa od loňského května kvůli zdravotním problémům nehraje a vracet už se nebude.



"Během pětadvaceti let na squashovém kurtu jsem vyhrál osm titulů mistra světa (mezi juniory, muži a v týmech) a nikdy jsem nic nemiloval víc než hru jménem squash. Hodně mi dal i vzal," řekl jednatřicetiletý rodák z Káhiry přezdívaný "Umělec".

V čele světového žebříčku strávil v letech 2010 až 2013 jednadvacet měsíců. Celkem vyhrál 40 titulů na okruhu PSA včetně prestižního British Open.

Squash letos přijde o dvě osobnosti. Osminásobná mistryně světa Nicol Davidová z Malajsie, vítězka 81 titulů, odloží raketu po červnovém finále sezony.

Témata:  squash, Ašúr
 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud