Squashista Mekbib vybojoval v Torontu další titul na okruhu PSA | iSport.cz
23. února 2020 • 10:17

Squashista Mekbib vybojoval v Torontu další titul na okruhu PSA

Autor: pk, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Český squashista Daniel Mekbib vyhrál v Torontu turnaj okruhu PSA (ilustrační foto)
TOP VIDEA
TOP góly 25. kola: Holíkův volej nebo Kalvachova jedovka
Sparta - Plzeň: Beauguel bombou pod víko zvyšuje na 2:0 pro Viktorii!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český squashista Daniel Mekbib vyhrál v Torontu turnaj okruhu PSA. Pátý titul v kariéře vybojoval po hladkém finálovém vítězství 3:0 (4, 5, 9) nad Yurim Farnettim z Itálie. Mekbib v Torontu vyhrál už v roce 2018, i další tři tituly získal v Kanadě."Po Česku je pro mě Kanada určitě moje nejoblíbenější zemí," uvedl v tiskové zprávě Mekbib, který by se měl v březnovém vydání světového žebříčku posunout k 67. místu. Jeho dosavadním maximem je 82. příčka z července loňského roku. Nyní je rodák z Bruntálu s etiopskými kořeny třiaosmdesátý.

Zatímco finále mělo jednoznačný průběh, už ve čtvrtfinále byl Mekbib na pokraji vyřazení. Angličanovi Tomu Walshovi chyběly k vítězství dva míčky, ale český hráč nakonec slavil postup po pětisetové bitvě. "To byl nejtěžší zápas na turnaji. Navíc jsem měl trochu zraněný loket, takže jsem si musel sáhnout až na dno," konstatovala česká jednička.

Sedmou finálovou účastí na okruhu PSA se stal Mekbib druhým nejlepším českým hráčem. Překonal Martina Švece, jasným lídrem je ale Jan Koukal s 59 finálovými starty a 34 tituly.

Témata:  squash, Mekbib
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud