Vitalij Kličko se vrátil na boxerský trůn | iSport.cz
12. října 2008 • 07:29

Vitalij Kličko se vrátil na boxerský trůn

Autor: ČTK
Vitalij Kličko
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek se hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Sparta - Zlín: Nosek zavařil Kašíkovi! Puk málem poslal do vlastní branky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ukrajinský boxer Vitalij Kličko se opět stal profesionálním mistrem světa v těžké váze. V sobotním duelu o titul organizace WBC v Berlíně porazil dosavadního majitele pásu pro šampiona Samuela Petera.Nigerijský boxer vzdal duel po osmém kole.

Sedmatřicetiletý Kličko se vrátil na trůn po téměř čtyřech letech od skončení kariéry, ke kterému se tehdy odhodlal coby úřadující šampion kvůli zdravotním problémům. Ačkoliv za celou tu dobu neabsolvoval jediný zápas, byl dnes favoritem a od počátku svoji roli potvrzoval.

O devět let mladší Peter inkasoval celou řadu těžkých úderů, sám zasáhl vyššího protivníka sporadicky, ačkoliv Kličko se prakticky nekryl. Do devátého kola z vypsaných dvanácti už vyčerpaný a otřesený Afričan nenastoupil, jen zůstal sedět ve svém rohu u sekundantů.

"Kdyby Samuel nezastavil zápas sám, zřejmě bych to ukončil v následujících dvou kolech. Knokautoval bych ho. Inkasoval stále víc a už měl křehkou bradu," uvedl Kličko.

Kličko nadchl 14.000 diváků, před kterými byl v podstatě doma, protože v Německu žije. Přesně 1400 dní po svém posledním zápase si splnil sen, protože je mistrem světa současně se svým mladším bratrem Vladimirem.

Ten má v držení pásy organizací WBO a IBF, v utkání mu dělal asistenta v rohu ringu. "Věděl jsem, že kdybych prohrál, další šanci bojovat o titul už nedostanu. Ta jízdenka nebyla zpáteční. Využil jsem šanci a splnil si sen," radoval se Vitalij Kličko.

O jeho suverenitě se obdivně vyjádřil i Peterův promotér Don King. Výsledek duelu jej prý nepřekvapil. "Byl pánem situace, boxoval par excellence, s grácií a elegancí," vyjádřil se uznale King a zároveň vyloučil, že by někdy mělo dojít na souboj mezi oběma ukrajinskými bratry. "Vitalij a Vladimir spolu nikdy nebudou boxovat, na to můžete zapomenout. Nikdy," uvedl mocný Američan.

Vitalij Kličko slavil 36. vítězství v 38. utkání v kariéře, v minulosti jej přemohli pouze Chris Byrd a Lennox Lewis, kteří ale profitovali z jeho zranění. Peter prohrál podruhé z 32 profesionálních zápasů. Před třemi lety nestačil na Vladimira Klička.

Související články

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud