30. října 2008 • 13:10

Piasecký a Pálešová jsou favority GP dvojic

Autor:
Gymnastika - ilustrační foto
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slovenský sportovní gymnasta Samuel Piasecký s nejlepší současnou českou reprezentantkou Kristýnou Pálešovou budou patřit k hlavním favoritům sobotní Grand Prix smíšených dvojic v Brně.Na startu bude třináct párů ze šesti zemí.

"Silní budou i Slovinec Alexandr Dimič s ukrajinskou účastnicí olympijského finále na bradlech Anastasií Kovalovou," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel závodu Stanislav Vyzina. V kvalitní sestavě podle něj přijedou také nizozemští gymnasté, které vede bývalá československá reprezentantka a miss z mistrovství světa 1981 Katarína Šarišská.

Z předních českých gymnastů budou chybět Martin Konečný a Jana Šikulová. Konečný už po operaci kolenních vazů cvičí v plném zatížení a má za sebou start v německé lize, kde soutěžil na koni našíř, ale nyní se podle nového trenéra českých sportovních gymnastů Jana Casky chystá na Světový pohár v Ostravě. Ten se uskuteční týden po brněnské Grand Prix.

Šikulová se před dvěma týdny podrobila operaci oka. Nyní už lehce cvičí na bradlech akrobacii, ale do závodů se zapojí až koncem listopadu při mistrovství České republiky družstev.

V Brně se v úvodním kole každý z gymnastů představí na dvou nářadích podle vlastního uvážení. Osm dvojic se probojuje do semifinále a z něj čtyři do finále. Nejlepší pár získá prémii 900 eur.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>
Klasická verze
Mobilní verze