12. listopadu 2008 • 16:21

Valujev se s Holyfieldem utká

Autor:
Valujev se mazlí s pásem pro vítěze
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zápas mezi ruským obrem Nikolajem Valujevem a americkým veteránem Evanderem Holyfieldem se nakonec uskuteční. Boxeři se utkají o titul mistra světa v těžké váze organizace WBA v sobotu 20. prosince v Curychu.Valujev původně souboj odmítl s tím, že boxovat s šestačtyřicetiletým soupeřem by bylo směšné.

"Abych řekl pravdu, neměl jsem jinou možnost. Jiné nabídky kromě Holyfielda nebyly. Ale tenhle zápas nesvědčí mé pověsti," uvedl 213 centimetrů vysoký držitel titulu.

Bývalý čtyřnásobný světový šampion Holyfield by se v případě vítězství stal nejstarším mistrem světa v historii.

Tento primát drží jiný slavný Američan George Foreman, který v roce 1994 v 45 letech porazil krajana Michaela Moorera.

"Má velké zkušenosti, ale jsem si jistý, že vyhraju já," prohlásil Valujev.

Holyfield naposledy boxoval loni v říjnu, kdy v Moskvě podlehl domácímu Sultanu Ibragimovovi v souboji o titul organizace WBO.

K dalšímu návratu do ringu ho ženou i dluhy. Podle ruských médií dostane za zápas 600 tisíc dolarů, což je směšná částka oproti jeho někdejším honorářům.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, box, valujev, holyfieldKlasická verze
Mobilní verze