El Niňo krůček od titulu

ČTK
Další sporty
Začít diskusi (0)

Stolní tenisty pražského El Niňa už dělí jen jedna výhra od obhajoby titulu, jejich třetího za sebou. Vítězové základní části dnes v druhém utkání finále extraligy porazili v domácí hale Mokré Lazce opět jasně 5:0 a v sérii hrané na tři vítězné zápasy vedou 2:0.

Svěřenci Jindřicha Panského mohou rozhodnout o svém triumfu v soutěži již v úterý 19. května na stolech soupeře.O body hráčů z pražské Kotlářky se opět postarali Dmitrij Prokopcov, který dosud ve finále neztratil ani set, Josef Šimončík a Tomáš Konečný.

Posledně jmenovaný měl namále v duelu s Lubomírem Jančaříkem, když ve čtvrté sadě odvracel mečbol. "To byl zlomový bod utkání, ale Konečný to zvládl," řekl ČTK Petr Kaucký z El Niňa.Podle mistra republiky Šimončíka rozhoduje finále psychika a větší herní vyrovnanost tria El Niňa.

"Jsme v lepší formě a nahrává nám, že jsme je porazili ve všech zápasech v základní části i v poháru. Jsou pod větším tlakem, a to je ten rozdíl," mínil Šimončík. "A víc prodáváme naši formu a jdeme si za výhrou," dodal Prokopcov.

2. zápas:

El Niňo Praha A - Robot Mokré Lazce A 5:0

Prokopcov - Diduch 3:0 (6, 9, 5),
Konečný - Jančařík 3:2 (-9, -11, 4, 10, 5),
Šimončík - J. Kleprlík 3:1 (2, -6, 6, 6),
Konečný - Diduch 3:1 (7, 3, -3, 7),
Prokopcov - J. Kleprlík 3:0 (8, 4, 7).

Diváci: 100. Stav série: 2:0.

Finále pokračuje 19. května v Mokrých Lazcích.

Začít diskuzi