Květoslav Šimek
13. března 2016 • 11:55

Hattrick a florbalová paráda. Matejčík ukázal, proč nosí Jágrovo číslo

Správný kapitán. Marek Matejčík pomohl Vítkovicím k výhře nad Tatranem třemi góly
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V play off hlásí florbalisté Vítkovic jasné motto – TÝM. Ve třetím čtvrtfinále proti Střešovicím (5:4) je ovšem k vítězství postrčil jedinečným individuálním výkonem kapitán Marek Matejčík (22). Dal tři góly, jeden parádní zadovkou ze vzduchu. „Tak tohle se mu povedlo, těžko jsem s tím mohl něco udělat,“ uznal i střešovický brankář Tomáš Kafka, česká florbalová legenda.Ostravané vyhráli v souboji jediných českých florbalových mistrů první domácí zápas, v sérii vedou 2:1 na zápasy. Dnes se v Ostravě-Dubině hraje čtvrtý zápas (17). „Zase to bude těžké, s Tatranem to v play off vždycky bolí a přitvrzuje se,“ říká vítkovický kapitán Marek Matejčík.

Jak se vám povedla gólová zadovka ze vzduchu?
„Já sám nevím. Pepa Rýpar to nahodil a já trefil, ani nevím jak. A bylo.“

Dáváte takové často?
„No, poslední dobou dávám spíš góly ze vzduchu, než ze země. Ve škole jsme měli občas baseball, tak možná z toho.“ (usmívá se)

Střešovický brankář Kafka přiznal, že i jej tohle zakončení překvapilo…
„To překvapilo i mě! Překvapilo to všechny. Pro nás jen dobře, že to spadlo do branky.“

Marek Matejčík nasázel ve 3. čtvrtfinále Tatranu hattrick
1080p 720p 480p 240p

Střešovicím jste dal tři góly. Tím se vysvětluje, proč na zádech nosíte číslo 68?
(usměje se) „Jágr je vzor pro každého sportovce. Koukám na něj, proč na jeho počest nenosit i jeho číslo? I když v juniorce na mě spíš zbylo. Chtěl jsem dvanáctku, ale s tou hrál Patrik Suchánek. Tak mám od té doby 68 a už se jí asi nezbavím.“

Jágr ke gólům poslední dobou přidává i vyražené zuby. Říkal jste, že play off bolí a přitvrzuje se, takže se dočkáte i vyražených zubů?
„Je mi teprve dvacet dva, tak mi snad zuby ještě nějaké vydrží.“

FLORBALOVÉ ČTVRTFINÁLE

Vítkovice - Střešovice 5:4 (stav série 2:1)

Sparta - Chodov 10:3 (stav série 1:2)

Otrokovice - Mladá Boleslav 2:5 (stav série 0:3)

Bohemians - Brno 5:4 p (stav série 1:2)

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze