Riga přišla o halu, gólman Sedláček fandí florbalistům na dálku | iSport.cz
Zdeněk Janda
10. prosince 2016 • 11:14

Riga přišla o halu, gólman Sedláček fandí florbalistům na dálku

TOP VIDEA
Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici Plzeň - Sparta: Buchtele dohrál! Neudržel nervy a mlátil hokejkou na trestné lavici
Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou Kvitová je po obratu ve čtvrtfinále Australian Open. Vyzve světovou jedničku Bartyovou
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z RIGY | Jako jediný český zástupce v místním klubu KHL Dinamo Riga dobře ví, že se tady hraje florbalový šampionát. „Protože nemůžeme hrát v naší aréně,“ pousměje se gólman Jakub Sedláček, jenž se svým týmem hraje zápasy v tréninkové hale. Na dnešní semifinále proti Finům (15.30 hodin) se nepodívá, Riga totiž zrovna hraje se Slovanem. Ale pokud by se čeští florbalisté senzačně prokousali do finále, to už by si ujít nejspíš nenechal.Arena Riga je místo, které skvěle zná. Za Dinamo chytá už čtvrtou sezonu, jenže teď se její útroby proměnily v ty florbalové. I tak ale nad dveřmi visí velký poutač, na němž jeho obličej nechybí.

Kvůli probíhajícímu mistrovství jediný lotyšský zástupce v KHL musel dva zápasy odehrát v estonském Tallinnu, další dva v tréninkové hale na předměstí Rigy.

„Je to trošku komplikace, protože jsme zvyklí hrát v domácí aréně, kde máme skvělou podporu, ale jsme profesionálové, musíme se vyrovnat se vším,“ reaguje někdejší zlínský brankář, jenž extraligový klub dotáhl v sezoně 2012/13 až do finále. Na pohár si ale nesáhl, v rozhodujícím sedmém zápase urval historický triumf pro Plzeň kapitán Martin Straka.

Jakub Sedláček je v Rize domaJakub Sedláček je v Rize domaFoto Zdeněk Janda (Sport)

Dnešní florbalové semifinále musí oželet, Riga se utká s bratislavským Slovanem. „Ale uvidíme, co v neděli. Kdyby kluci hráli finále, určitě bych zašel. Moc jim držím palce,“ tvrdí gólmanská jednička Rigy.

Florbal se mu líbí. „Je to krásný sport, všichni jsme ho hráli ve škole. Ale aby se dostal na tu úplně TOP úroveň v Česku, to by se musel profesionalizovat,“ myslí si.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud