Florbalový nároďák nebude kompletní | iSport.cz
6. října 2008 • 11:47

Florbalový nároďák nebude kompletní

Autor: ČTK
Kožušník
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští florbalisté využijí o nadcházejícím víkendu pauzu pro Evropský pohár k soustředění v Liberci. V přípravě na prosincové mistrovství světa v Ostravě a v Praze tentokrát trenérům budou někteří hráči chybět.Koučům národního týmu Zdeňku Skružnému, Davidu Zlatníkovi a Pasimu Tilanderovi budou chybět hráči mistrovského Tatranu Střešovice a také útočník Tomáš Sladký z týmu švýcarského šampiona Wileru-Ersigen.

V třiadvacetičlenné nominaci je jeden reprezentační nováček - sedmnáctiletý obránce Patrik Suchánek z Vítkovic. Oproti zářijovému turnaji v Estonsku chybí vedle Sladkého střešovičtí Milan Garčar a Milan Fridrich. Tým naopak doplnili spolu se Suchánkem gólman Jakub Koráb, obránce Pavel Brus a útočníci Milan Tomašík, Matěj Koňařík a Daniel Šebek.

"Podle původní termínovky měla během finále Evropského poháru normálně probíhat švýcarská liga, nakonec se ale Švýcaři rozhodli ji přerušit. Proto jsme narychlo uvítali možnost jednoho společného víkendu navíc v přípravě na mistrovství světa," řekl Skružný.

"Švýcarští krajánci potvrdili, že jsou ochotni přijet, velmi vstříc nám vyšli rovněž trenéři domácích extraligových klubů, kteří byli ochotni v případě nominace svých hráčů předehrát původně plánované zápasy, za což jim patří velký dík."

V Liberci stihne tým za víkend čtyři tréninky. "Sejdeme se v sobotu v poledne a ještě ten den absolvujeme dva tréninky a večerní regeneraci. V neděli dopoledne proběhnou další dva tréninky," dodal Skružný.

Na přelomu října a listopadu čeká florbalisty turnajová generálka na šampionát na Euro Floorball Tour ve Finsku proti domácímu týmu, Švédsku a Švýcarsku. Na konci listopadu je naplánováno závěrečné soustředění v Teplicích. MS se hraje od 6. do 14. prosince.

Nominace českých florbalistů:

Brankáři: Jan Barák (Chodov), Jakub Koráb (Mladá Boleslav), David Rytych (SSK Future),
obránci: Pavel Brus, Daniel Folta, Patrik Suchánek (všichni Vítkovice), Tomáš Chrápek (FBC Ostrava), Aleš Jakůbek (Grasshoppers Curych/Švýc.), Lukáš Nesměrák (FBC Liberec), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav), Tomáš Trnavský (Grünenmatt/Švýc.),
útočníci: Radim Cepek, Vojtěch Skalík (oba Rychenberg/Švýc.), Ondřej Fojta, Petr Novotný (oba Mladá Boleslav), Milan Tomašík (Vítkovice), Pavel Kožušník (Havířov), Petr Kožušník (Ad Astra Sarnen/Švýc.), Martin Ostřanský (Alligator Malans/Švýc.), Radek Sikora (Grünenmatt/Švýc.), Matěj Koňařík (Bulldogs Brno), Aleš Zálesný (Tigers Langnau/Švýc.), Daniel Šebek (SSK Future).

Témata:  sport, florbal, ČR

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud