Děkanka chce opět do semifinále | iSport.cz
7. října 2008 • 10:04

Děkanka chce opět do semifinále

Autor: ČTK
Finálová bitva
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

S cílem zopakovat postup do semifinále a obhájit pozici na stupních vítězů půjdou do Evropského poháru ve švýcarském Winterthuru florbalistky Děkanky Praha.Od středy do neděle se budou snažit české mistryně navázat na zisk bronzu z lednového turnaje ve finském Vantaa. Tehdy zvítězily nad Rönnby IBK 2:1 v prodloužení a zapsaly se do historie českého florbalu tím, že pokořily celek ze švédské kolébky tohoto sportu.

Program
Středa 8. října:
Skupina A:
10:00 FC Outlaws (Dán.) - Děkanka Praha,
19:00 Holmlia SK (Nor.) - UHC Dietlikon (Švýc.).
Skupina B:
13:00 Rubene (Lot.) - SC Classic (Fin.),
16:00 Balrog (Švéd.) - IKSU (Švéd.).

Čtvrtek 9. října:

Skupina A:
10:00 Holmlia SK - FC Outlaws,
19:00 UHC Dietlikon - Děkanka Praha.
Skupina B:
13:00 Balrog - Rubene,
16:00 IKSU - SC Classic.

Pátek 10. října:
Skupina A:
13:00 Děkanka Praha - Holmlia SK,
19:00 UHC Dietlikon - FC Outlaws.
Skupina B:
10:00 IKSU - Rubene,
16:00 SC Classic - Balrog.

Sobota 11. října:
10:00 o 7. místo: 4B - 4A,
13:00 o 5. místo: 3A - 3B,
19:00 semifinále: 1B - 2A,
19:30 semifinále: 1A - 2B.

Neděle 12. října:
11:00 o 3. místo,
12:00 finále.


"Celá příprava byla podřízena Evropskému poháru. Chceme opět do semifinále a pokusit se dosáhnout opět na medaili," řekla ČTK trenérka Tatranu Karolína Šatalíková. Soupeřky v boji o medaile si na Děkanku po minulém turnaji zřejmě dají větší pozor.

"Určitě nás ve Finsku soupeřky podcenily, ale i když o nás budou vědět, pořád to budou brát tak, že jsou lepší. My jsme nabraly zkušenosti a budeme se snažit je využít."

A to i přesto, že z Děkanky odešlo několik zkušených hráček. Jana Drbohlavová ukončila kariéru, Diana Brennerová zamířila do FbŠ Bohemians a do Chodova odešlo trio Hana Lacková, Hana Kalousová a Markéta Vaňáčová.

"Máme pohromadě pořád dvě pětky, které spolu hrály. Odešlo několik zkušených hráček, ale některé mladší se zapracovaly. Je ale pravda, že nemáme kádr tak široký," doplnila Šatalíková. O víkendu se zranila jedna z hlavních opor týmu Dominika Šteglová, ale údajně by měla být pro Evropský pohár k dispozici.

Děkanka se v základní skupině A utká postupně s dánským celkem Outlaws, se švýcarským favoritem Dietlikonem a s Holmlií z Norska. Skupina B má silnější obsazení se švédskými týmy Balrog a IKSU i finským SC Classic, které doplňuje outsider Rubene z Lotyšska.

Do semifinále postoupí ze základních skupin první dva týmy. Semifinále a duely o další umístění jsou na programu v sobotu, turnaj vyvrcholí v neděli zápasy o medaile.

Témata:  sport, florbal, Děkanka

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud