9. října 2008 • 21:30

Děkanka nestačila na Dietlikon

Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Florbalistky Děkanky podlehly ve svém druhém utkání na Evropském poháru ve švýcarském Winterthuru Dietlikonu 2:5. I přesto mají obhájkyně bronzu z minulého turnaje ve finském Vantaa dobrou výchozí pozici pro boj o semifinále.

Po vysoké výhře nad dánským celkem FC Outlaws jim stačí v pátek i remíza s norskou Holmlií. Duel se hraje od 13:00.

České mistryně sice dnes vedly díky trefě Šindelové z 13. minuty, ale vítězky posledních dvou ročníků Evropského poháru ještě v úvodní části vyrovnaly. Na trefu Andereggové navíc na začátku druhého dějství navázaly Wikiová a Morfová, na snížení Rozumové pak rychle zareagovala Hjelmová. V závěrečné třetině ještě využila přesilovku Stadelmannová.

Švýcarský Dietlikon si jako první zajistil postup do semifinále. Ve skupině B jsou stále ve hře oba švédské týmy Balrog a IKSU i SC Classic z Finska.

Výsledky:

Skupina A:

Děkanka Praha - UHC Dietlikon 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Šindelová, 29. Rozumová (Novotná) - 18. Andereggová (Morfová), 21. Wikiová (Dubacherová), 23. Morfová (Andereggová), 31. Hjelmová (Rittmeyerová), 49. Stadelmannová (Hjelmová). Rozhodčí: A. Bienkowski, Chomnicki (oba Pol.). Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 321.

Holmlia SK - FC Outlaws 10:8 (2:2, 3:0, 5:6)
Branky: 9., 28., 38., 57. a 58. Collbergová, 9. Olsenová, 30. Farnesová, 43. Trolteová, 59. Amundsenová, 60. Landsgardová - 17., 19., 47. a 60. Vesterová, 47. a 52. Plechanová, 44. Kolesinská, 59. Jensenová.

Mistrovství světa ve florbale 2022

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.