5. listopadu 2008 • 10:32

Florbalisté touží po finále

Autor:
Florbal
TOP VIDEA
Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3 Sparta - Slavia: Tecl upadl ve vápně, video se zpožděním poradilo penaltu, Škoda proměnil – 3:3
Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0 Sparta - Slavia: Stanciovu ránu lehce tečoval Škoda a Sparta vede 3:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští florbalisté se chtějí na akademickém MS ve finských městech Seinäjoki a Kuortane poprat o postup do finále. Stát v cestě jim budou především domácí Finové a Švédové, další florbalová velmoc Švýcarsko na turnaji nestartuje.Na premiérovém univerzitním šampionátu před dvěma roky v Bernu skončili Češi čtvrtí.

Zatímco na prvním MS ve švýcarské metropoli startovalo osm zemí rozdělených do dvou skupin, tentokrát se zredukoval počet na šest a bude se tedy hrát každý s každým. Český tým ve čtvrtek vstoupí do turnaje duely s Japonskem a Lotyšskem, o den později změří síly se Švédskem a Maďarskem a v sobotu s Finskem.

"Zápasů je hodně a turnaj bude náročný, ale věřím, že to zvládneme. Překvapením je určitě neúčast Švýcarů. Cílem pro mě není nic jiného než postup do finále. Samozřejmě vím, že to bude strašně těžké, ale nemá smysl si dávat nižší cíle," řekl oficiálním stránkám České florbalové unie trenér akademické reprezentace Lukáš Procházka, který vede tým společně s Pavlem Krejčím.

"Chtěli bychom porazit i Švédy. Zatím se to nikomu nepodařilo, my teď máme další šanci to dokázat a uděláme pro to všechno," dodal Procházka. Do finále postoupí první a druhý tým skupiny, o bronz se utkají třetí se čtvrtým. Boj o zlato je na programu v neděli od 15:00, o třetí místo se bude hrát o šest hodin dříve.

Měsíc před startem mistrovství světa v Ostravě a v Praze musí akademický výběr oželit účast brankáře Davida Rytycha, obránce Milana Garčara a útočníků Tomáše Sladkého a Martina Richtra, protože reprezentační kouč Zdeněk Skružný si jejich účast pro velké vytížení nepřál. Kvůli nedoléčenému zranění kotníku vypadl z nominace vítkovický útočník Karel Ťopek, nahradil jej David Bouša ze Sparty.

Nominace českých florbalistů na akademické MS:
Brankáři: Jakub Koráb (Sokol Mladá Boleslav), Martin Zich (Tatran Střešovice),
obránci: Pavel Brus, Lukáš Hrubý, Jan Jelínek, Martin Vladař (všichni 1. SC SSK Vítkovice), Michal Kotlas (Bulldogs Brno), Jakub Majer (JM Chodov),
útočníci: Aleš Hlavička, Matěj Jendrišák, Tomáš Vávra (všichni Tatran Střešovice), Petr Kadlec, Matěj Koňařík (oba Bulldogs Brno), Petr Šochman, Martin Zozulák (oba JM Chodov), Milan Tomašík (1. SC SSK Vítkovice), Pavel Bouška (Sokol Mladá Boleslav), Richard Michalík (Torpedo Havířov), Michal Vrtiška (SSK Future), David Bouša (Sparta Praha).

Program českého týmu:
Čtvrtek 6. listopadu:
9:00 Česká republika - Japonsko (Kuortane),
18:00 Česká republika - Lotyšsko (Seinäjoki).
Pátek 7. listopadu:
9:00 Česká republika - Švédsko (Kuortane),
18:00 Česká republika - Maďarsko (Kuortane).
Sobota 8. listopadu:
18:00 Česká republika - Finsko (Seinäjoki).

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze