13. listopadu 2008 • 11:49

Švédsko nebere nic než zlato

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér florbalistů Švédska Kent Göransson oznámil dvacetičlennou nominaci výběru, který bude na mistrovství světa v Ostravě a v Praze od 6. do 14. prosince obhajovat titul.Vítězové všech dosavadních šesti světových šampionátů mají ve výběru legendy jako kapitána Niklase Jihdeho, Petera Fischerströma či Henrika Quista, celkem deset členů úspěšného kádru z minulého MS v roce 2006 ve Stockholmu a také devět nováčků šampionátu.

Dvaatřicetiletý Jihde má na kontě pět zlatých medailí, chyběl jen na historickým prvním mistrovství světa v roce 1996. "Mohu vstoupit do historie. Když vyhrajeme, budu jako jediný mít šest titulů. Myslím si, že uspějeme.

Pořád si věříme a já nechci být první kapitán, který nevyhraje pro Švédsko zlatou medaili. Byla by to katastrofa," řekl Jihde v rozhovoru pro ČTK a florbal.cz v květnu na světovém šampionátu hokejistů v Québeku, kde pracoval jako programový ředitel pro švédskou televizi TV6.

O dva roky starší Fischerström, nejstarší hráč týmu, startuje na svém pátém šampionátu za sebou. Po třech titulech mají Quist a Daniel Calebsson. Vedle tohoto kvarteta byli v týmu před dvěma roky také gólman Peter Sjögren, obránce Kimmo Eskelinen a útočníci Karl-Johan Nilsson, Kristoffer Kranberg, Magnus Svensson a Fredrik Djurling.

O první zlatou medaili naopak budou bojovat gólman Daniel Ramsin, beci Mattias Wallgren, Mattias Samuelsson a forvardi Mattias Helgesson, Martin Emanuelsson, Alexander Bodén, Andreas Johansson, David Gillek a Patrik Hagberg.

Největší zastoupení ve výběru mají s pěti hráči vítěz říjnového Evropského poháru AIK Stockholm a úřadující švédský šampion Warberg. Krajánky ze Švýcarska jsou Wallgren z mistrovského celku Wiler-Ersigen a Calebsson z týmu Floorball Köniz.

Švédové budou hrát na šampionátu v základní skupině A s Českou republikou, Lotyšskem, Itálií a Ruskem.

Nominace florbalistů Švédska na MS v Ostravě a v Praze:

Brankáři: Daniel Ramsin (Caperio/Täby FC), Peter Sjögren (Warberg IC),
obránci: Peter Fischerström, Kristoffer Kranberg (oba AIK Stockholm), Kimmo Eskelinen (Warberg IC), Henrik Quist (Pixbo Wallenstam), Mattias Samuelsson (Storvreta IBK), Mattias Wallgren (Wiler-Ersigen/Švýc.),
útočníci: Fredrik Djurling, Niklas Jihde, Karl-Johan Nilsson (všichni AIK Stockholm), Joakim Andersson, Martin Emanuelsson, Magnus Svensson (všichni Warberg), Mattias Helgesson, Andreas Johansson (oba IBF Falun), Alexander Bodén (IBK Dalen), David Gillek (Jönköping IK), Patrik Hagberg (Caperio/Täby FC), Daniel Calebsson (Floorball Köniz/Švýc.).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze