Gólman Kafka: vydělává na podvodech!

Český gólman v souboji o míček
Radost českých hráčů po vstřelené brance
Český gólman sleduje letící míček
Souboj o míček mezi českým a švédským hráčem na MS
Aleš Zálesný z českého týmu (vlevo) a Kimmo Eskelinen ze Švédska v souboji.
5
Fotogalerie
nj
Florbal

FOTOGALERIE - Měsíčně bere sto tisíc korun. Tomáš Kafka (31), florbalový brankář, však sportem živ není. Přestože patří k nejlepším českým reprezentantům. Je detektivem!

Hrdina, který v neděli na domácím mistrovství světa málem vychytal nepřemožitelné Švédsko (4:5), totiž vyšetřuje finanční podvody.

Bez práce nejsou koláče, a hlavně ani peníze. To Kafka dobře pochopil. Právě proto také před dvěma lety s vrcholovým florbalem, v němž se uživí málokterý hráč, na čas skončil.

TOMÁŠ KAFKA
Narozen: 26. 8. 1978
Pozice: brankář
Přezdívka: Bolek
Povolání: detektiv hospodářské kriminality
Přitom byl v roce 2006 zvolen nejlepším brankářem světa! Nejlepší kluby Evropy se o 195 centimetrů vysokého brankáře praly. „Chtěla mě Basilej, ale rozhodl jsem se zůstat v Čechách. Tak dobře jako můj současný zaměstnavatel by mě nikde nikdy žádný klub nezaplatil,“ nastínil.

Kafka díky častým služebním cestám nezvládal tréninky a došlo to tak daleko, že byl vyřazen z národního týmu. „Kdybych si měl vybrat znovu mezi prácí a florbalem, zvolil bych první možnost,“ prozradil.

Dále čtěte:
Co Čechům pomáhá před zápasem? >>>
MS ve florbale: favorité vítězili >>>
Florbalisty čeká boj o semifinále >>>
Před rekordní návštěvou Češi neuspěli >>>


Letos však z pracovního nasazení trochu slevil. Důvod byl prostý: Domácí světový šampionát, který právě probíhá v Ostravě a o víkendu vyvrcholí v Praze.



Začal zase pravidelně makat a trenér reprezentace Zdeněk Skružný ho nominoval zpět to týmu. „Měli jsme s Tomášem jasnou dohodu, že pokud na sobě znovu začne pracovat, dostane šanci,“ vysvětlil Skružný.

Příležitost dostal a důvěru splatil. V úžasném nedělním zápase v rámci základní skupiny MS proti Švédsku, který v ostravské hale sledovalo devět tisíc lidí, přiváděl soupeře k šílenství, i když Češi nakonec o gól prohráli.